bugün

çok çok ilginç bir durum olup çeşmelerinden ayran akması muhtemeldir. yahu bir kere de kola falan için ne bileyim? sürekli ayran, her öğün ayran, sonsuza dek ayran! adamlar kahvede otururken bile ayran içiyor azizim, biri artık buna dur demeli yoksa gaz bombası olup patlayacaklar diye korkuyorum.

geçen gün bir köye inek dövüştürme festivaline inek yardımı yapmaya gittim, inekler tekme tokat dövüşürken bıcır bıcır köylü kızları bizleri ayranla, çiğ börekle beslediler. her şey mükemmel gidiyordu, ben ki ayran gibi basit bir içeceği içmeyen insan tam 1 bardak ayran içmiştim. ondan sonra beni köy evine yemeğe davet ettiler, olmaz ben yemekle değil dolarla beslenirim desem de kıramadım gönüllerini ve daveti kabul ettim, tahmin ettiğim gibiydi her şey, maalesef yine yer sofrası odanın ortasındaydı...

ben yerde oturamam lütfen artık medeniyete doğru yelken açalım dedim ve en kral masayı getirttirdim köy evine. ilk defa masaya oturacak köylü kardeşlerim heyecan içerisindeydiler. neyse, yerlerimize oturduk ve yemeğe başladık. her yemeğin ama her yemeğin yanına ayran getirilir mi azizim? şampanya var mı yoh. şarap var mı? yoh. viski var mı? yoh. votka var mı? bira var mı? kola var mı? yoh yoh yoh! köy evinde ayrandan başka hiçbir şey yok! içim dışım yoğurt oldu ayol, insan baklava ile de ayran içer mi? vallahi içtiler azizim.

o günden sonra bir daha köylere yardım yapmamaya karar verdim, bu gün ayran içiren yarın allah korusun şalgam suyu bile içirebilirdi şu naif bünyeme.
köylülerin gelen misafire tatlı diye tezek kokan sütlaç vermelerinden hallice iyidir.