bugün

Bekleyerek.
(bkz: mastürbasyon).
bol bol bira içiyorum.
Sabrederek ve uğruna tek başına savaş verdiğim şeyi düşünerek.
yazıyorum. yazarken büyük bir katarsis yaşıyorum.

bu katarsisin ardından bir rahatlama geliyor ve beni en az bir iki hafta hayatta tutuyor.

sadece kötü zamanlarımı aşmıyorum ben böyle hayatta kalıyorum.

tüm bildiklerimi kusarak yaşıyorum.
Bu aralar aşamıyorum, o da sinirlerime vuruyor, öfkelenip herkesle kavga ediyorum. O da her şeyi daha kötü yapıyor.
Bu kısır döngüden çıkamadım.
beni en iyi tanıyan kişilerle dertleşerek.
bağışıklık kazandığım için pek birşey hissetmiyorum.
aşamıyorum.
Daha zor durumda olan insanları düşünerek. En önemlisi güçlü olduğumu hissederek. Madem bir hayatımız var ve bunu belirli bir süre yaşamak zorundayız neden daha iyisi olmasın?
Sorunun ne olduğunu sorguluyorum sürekli, geldiğim en son nokta bulunduğum şehri değiştirmek oldu. ve gittim. çok uzaklara belki daha büyük gitmek için gittim ve bir adım attım. Ama görüyorum ki gittiğim yollar beni benden uzağa götürmedi. hâla üstesinden gelemediğim aklımın içinde dolaşan yarını anlamsız hale getiren bu hisler üzerine çok düşündüm. Dünyayı ciddiye almıyorum. herkes gibi evleneyim eşim şöyle olsun çocuğum şu okula gitsin varaklı koltuklarım olsun derdinde zerre değilim. işe gireyim ne anlamı var zaten hayat beni bir paçavraya çevirene kadar bırakmayacak. seve seve bu sistemin köleleri olacağız. bu dünyada yaşamaya devam etmek için kanmak gerekti. sona geldik. ya ölüm artık ya da aşk.
görsel
aşmıyorum, oluruna bırakıyorum öylece sonra bir şekilde geçiyor.
(bkz: basdürbasyon)
tırmanarak, ağaç duvar dağ tepe ne olursa fark etmez tırmanıyorum.
Pes oynayarak. Ama 2013. Tüm zamanı unutturuyor.
Yanlız kalmayarak ve ruhuma iyi gelen insanlarla bol bol vakit geçirerek.
daha kötüsünü arayarak. evet daha kötüsünü bulduğum zaman bir önceki derdimi unutuyorum. böyle böyle biriktiriyorum. bir kaç ay ağır depresyon, sonra geçiyor.
su akar yatağını bulur hesabı zamana bırakıyorum.sadece sabırlı ol.
Aşamıyorum, aştığımı sanıp bir şekilde devam ediyorum.
Belki ilerde unuturumun düşüncesi, belki daha güzel zamanlar görmek umudu ile.
umut ederek. nasıl diyordu Nazım " Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu. "
daha kötülerini düşünerek.
iyi hissettiren kişiler(varsa) anlamlı bir kitap sevilen yiyecek ve içecekler yalnız kalmak vs. . tabi bende bunların hiç biri yok siz bu gibi yöntemlerle belki aşabilirsiniz fakat benim yanımda olması gereken kişiler olduğu zaman kötü zamanları aşacağım. kısacası daha aşamadım.
masturbasyon ve dolar grafiği izlemek gerçekten birebir.
insan, karşısında zorlandığı kötülükleri, zorlukları veya engelleri bir tecrübe veya bir yaşanmışlık olarak gördüğü müddetçe rahatlıkla bunları aşabilir. Çünkü iyi veya kötü hayatta her şey, insanı yetiştirir ve daha üstün bir forma yaklaştırır. Yani ; beni öldürmeyen acı güçlendirir mantığıyla yaklaşılan hiçbir sorundan çok canınız yanmaz efendim.
kötüye takılı kalmadan gelecek güzel günlere inanarak, dua ederek, uyumadan önce ruhu dinlendirici müzikler dinleyerek, denizin karşısında oturarak, gökyüzünü seyrederek, kuş seslerini dinleyerek ve şükrederek.