bugün

an ıtıbarıyle tum sucuk reklamlarıdır.en kotusu esra ceyhanın m agzıyla ve boya kupu suratıyla gecenın bı yarısı sucuga aş ermesıdır.sultan ısmı ıyımıdır kotumudur baska baslık konusudur.
son zamanlarda gördüğüm en kötüsü şen Piliçtir.
"sahip beni yataşa götür!" diye taraftar edasıyla ortalığı yıkan mobilyaların olduğu düşük bütçeli korku filmi tadındaki reklam.
kötü sıfatını kazanmalarında en önemli unsur gerizekalı reklam müzikleri ve bazen de buna dahil sözleri olan reklamlar.
-bız babamlardan daha sanslıyız
-neden abı?
-o zaman çilek yokmus abi
-neden abi çilek okadar eski bir meyve mi?
dıye sonlanan gerızekalı denyo cilek oda takımı reklamları.izlenip tiksinelisidir.
(bkz: var mı nazo gibisi)
kaleci rüştünün oynadığı muhteşem reklam.
izlemeye kıyamazsınız, çünkü kulaklarınız ve gözleriniz o kadar önemlidir sizin için
- gol yemem, surf yerim hihiih *
(bkz: reklamın iyisi kötüsü olmaz)
Alf in yandan yemişi bir maskot kullanan idaş reklamları. Neden diye sormak geliyor? neden bu kadar kötü. madem bir işe kalkışılmış biraz daha özenin. gidin orjinalini bulup buluşturun bizlerle.
ibrahim tatlısesin oynadığı ve yönettiği tüm reklamlar. buna gelecekte yöneteceği reklamları da ekleyelim de sonra bi entry daha girmeye gerek kalmasın..
iyi olmayan reklamlardır. *
biskrem versem reklamları,bikere versem falan filan yapar mısın.çok kötü ççoookkkkk...
papia tuvalet kağıdı reklamının birinci sırada olduğu reklamlardır.
(bkz: kötü reklam yoktur az votka vadır)
BIR MOJO ALANA yanında hayali gitar bedava.. bu kadar mı kötü olur yaa
mondial mondial mondial al...
markasını hatırlamadığım, aptal bir kadının uçak tuvaletinden "ahh evet ooh evet eveet aaahhh oohhh" diye bağırıp çıktığı şampuan reklamı.
(bkz: cilit bang eser kalmadı kirdeng)
60lık fiyatına 70lik, 70lik değil 80lik diye bağırarak zınk zınk eden efektleriyle insanı korkutan fakat neyin kaçlık olduğu konusunda en ufak bir bilgi vermeyen o reklam. *
tuvaletini yaparken çıkardığı kötü kokuya burnunu kapatarak tepki veren *bir çocuğun oynadığı markasını hatırlamdığım * reklam..

bi de

di-do di-do ddodidodido tarzında iğrenç nağmelerle süslü çikolata reklamı
izlerken ruhu geren sinirden kabını çatlatan reklamlardır... bir kaç örnek:

*kosla vanish pembesi...

bir beyazlatıcı reklamı için pembeyi övmek? saçma! hele reklam senaryosuna geldiğimizde:
-yağmur mu yağacak?
-bilmem hava kapalı görünüyor?

havanın karanlık olduğunu düşünüp hazırlık yapmayı akıl edip de perdeyi açıp yağmur yağıyor mu diye bakmayı akıl edemeyecek kadar salak bir kadın olabilir mi?
ben vereyim cevab;ı olur... çünkü o henüz kosla vanish pembesi ile tanışmamış(!)

*gazete promosyon reklamları...

verilecek olan kaç kupon olursa olsun illa ki öncelikle 20-30 fazlası söylenerek başlanır, güya heyecan yaptıracaklar ya...
-59 kupon değil, 49 kupon değil; yalnızca 39 kupoooon..
ama 29 da değil, 19 da...(!)

*senaryo bulma kısırlığına gelince...

*bütün yiyecek reklamlarına baktığımız da söz konusu yiyecek yeniyor ve bir mutasyon oluyor anında:
-patosu yiyen kız ejderhadan bozma taş kesiliyor, çocuk kaktüs...
-ruffles yiyenler rekortmen oluyor...
-pepsi içen aysunu öpüyor...
-aşk olsun yiyen aşık oluyor...
-hanımeller yine annesine koşuyor...
-vivident yiyen yerlinin üstüne sular boşalıyor...

*birde acaip kıçtan uydurma bahanelerle yiyecek sahibinden çalınıyor, oneo gibi, biskrem gibi...
118 10 iğrençç ötesi. Şöyle ki, onaaa sor onaa sor yüzzz onsekiz on, on .. diye devam eder, o reklamda ki dişlek kızda kızıl saçlı olan inanılmaz itici .
arkadaş ben ki kumandan'ın (bkz: kumanda) uzakta olmasından mütevellit zap yapma üşengeçliğinden oturup reklamlarıyla birlikte dizi izleyebilmiş bir bünyeyim. eğer çok gerekirse kanal değiştirmem, ayak parmaklarımla kumandaya uzanarak zap yapabilecek bi üşengeçlik potansiyeline sahibim. fakat geçenlerde bi reklam gördüm. ped reklamı. aptal bi kızımızı * koymuşlar adaya. yarrak kürek hareketler yapıyo. o reklam yüzünden adet gören dişi ırktan soğudum lan. ulan dişi olsam o reklama sinirimden adet olma adetimden vazgeçerim amako. bi de uzun yapmış gavatlar bitmiyo. en sonunda dayanamadım bu kadar işkenceye ve yerimden kalkıp televizyonun üzerinde ki kumandayı aldım ve televizyonu kapattım.

velhasılı. lan zübükler siz ki bu işin eğitimini alıyosunuz biraz yaratıcı olun. hayır bizi iplemiyorsunuz bu memlekette o reklamı izleyecek laz kardeşlerimiz var. onlardan ve onların yaratıcılıklarından utanın. adamlar formula yı güncelleyip formulaz diye bi oluşum çıkardılar. hiç mi televizyon izlemiyosunuz at çükleri.

kumandayı televizyonun üzerine koyan zihniyete sözlük vesilesiyle mesaj: anne bunu bana neden yapıyorsun?
kötü reklam her zaman daha akılda kalıcı olur; o yuzden kötü denilebilir mi diye bir soru ortaya koyar buda.
üç türlü kötü reklam vardır:
1. kötü (zararlı) bir ürünü tanıtan her türlü reklamlar. mesela kola, cips vb. reklamları.
2. zeka, yetenek özürlü reklamlar. mesela ülker, eti vb. reklamları.
3. kötü (zararlı) bir ürünü tanıtan kötü reklamlar. mesela lays reklamları.