bugün

bık bık konuşmayıp anında öldürse olmaz zaten. illa adamı kasıntı kasıntı felsefe yaparken elinden kaçırıp kendini öldürtecek...

bu senaristlerin konseyi mi var lan hepsi anlaşıp aynı şeyi yazıyor?
kibirdir.
Film boyunca beklenilen sonun tersine döndüğü sahnedir.
(bkz: anın tadını çıkarmak)
-vursana olum vurcaksan mal bak bida beni boyle bulamazsın yarram iyilikte yaramıyor lan sana
+ooohahaa seni boyle buldum diye zaten vurmuyrum denyo
-senin anağnı az sonra sikecek aha gelıyo dur sen oyle benden gunah gitti at yaraağaa
-kim ola gelecekmiş oğlum sen ölüsün su an hala konusuyon yav ooahhaah
derken bi ses
++yettiiiim galliii ulaaaeyn ahanda cıkardım silahıı ppaattauurtt
-pohahaha ben dedim demiii sanaaa aloo nolduu sesin kesildii laaa şakiiirrr
+kes lan yaram ölmezsem ama bacın siqem.
(bkz: nasılsa ölür diye birini öldürmemek/#15447254)
bu sadece filmlerde olan ve insanların beyinlerinde oluşan iyiler her zaman kazanır diye düşünülen aslında gerçek hayatta yalnış olan bir düşünce senaryosudur .
ne yapsın yani adam bütün sülalesi için sırayla öc alıyor:
bu anam için, bu dedemin karısının eltisinin torunu için..
en saçma şeylerden biridir.belli senaryo öldürmeyecek sen beklerken kurtaracaklar bir kerede öldürsün artık.
(bkz: modern warfare 2 final bölümü)
Sinir bozucudur.Filmin gerçekligini baltalar.Hele dizilerde birde araya reklam sokarlar...Gelde sinir olma
öyledir, iyi adam büyük hızla kötüleri öldürür, hatta öyle hızlı öldürür ki yavaş çekim gösterilmek zorunda kalınır, ancak aynı şeyin tersi olduğunda kötü adam öncelikle hayat hikayesini şöyle bi anlatır, arada kahramanımız yerde bi odun parçası bulsun da , kötünün beynini dağıtsın, diye.
filmi yazanların mallığıdır. evet efendim aynen öyle. çünkü hiç bir esas kötü adam o kadar mal olamaz. rol icabı bile olsa olamaz. adamı öldürüp diğerişlerine koyulur çünkü. ulan bir filmde de yapsınlar şunu. hepsi mi klon olur ya rabbim.
yaptığı en büyük mallık olduğu, tüm filmlerin, dizilerin iyi sonla bitmesiyle kanıtlanmış olan saçma eylemleridir.
laf sokayım derken öbür tarafı bizzat boylamakla sonuçlanan dramatik hata.
kurtlar vadisinde en çok sahne alan durum.
ya polat öldürsene aetık şu iskender i yaaaaaaa..
adam 10 kere kaçtı elinden ama.
bu arada iskender ölmüştü demi la.
bi aralarda bu kötü adam dünyayı yok edecek güçte bir bombayı 30 dakikaya filan kuruyordu. yani öyle aşırı gelişkin bi tekonloji var ama motorların ısınması yarım saat sürüyor.
duygu simsarlığından kaynaklanır. esas oğlan illa dara düşmelidir.. (kör olma, sakat kalma,hemoroid pırtlaması vb.) olaylar yaşadıktan sonra esas oğlan prim yapmalı, serde ağar abilik bulunan (yazık)kötü adam ağar hareketi ve tanrı vergisi olan özgüveniyle işi ağardan alarak anın tadını yaşamak istemekte,sinemanın gereği parasal nedenlerden ve izleyicini kendini (nedeni billinmez) hep iyi role yakın hissetmesinden dolayı ve senarist'in ani dönekliği eklenince...

Rahmetli Erol Taş gibi gala çıkışı taşlanmaya mahkumdur..
ölürse film biter... *
filmlerin kaderini değiştiren embesilce davranış örneğidir. intikam ateşiyle yanıp tutuşur, öldüreceği vakit ağzını sallar iki saat öldürmez, sonra kaçar elinden tekrar ara bul bi sürü iş öff anlatırken yoruldum.
az sonra iyi adamın bu mal kötü adamın mına koyacağı durumdur.
akabinde iyi adamları kurtarmaya gelen sonraki iyi adamlar kapılardan pencerelerden geçerek kötü adamları keleşle öldürürler.
heryerde tedbirli davranan kötü adamın o anda gerzekleşmesidir. her filmde -hemen hemen- böyle olur bu.
Sonra iyi adamın mucizevi bir şekilde kurtulduğu sahneye bağlanır.
kötü adamın, aslında sanıldığı kadar kötü olmadığını gösteren bir durumdur.