bugün

en fazla kaç kişi alabileceğini çok merak ettiğim otobüs. otobüste 120 kişi falan ayakta, 30 kişi falan da oturma kapasitesi yazıyordu ama çocuğuyla oturanlar da olabiliyor.
kavşağa girmek için döndüğü zaman tam orta bölümünde bulunanı iyi tutunsa bile sallayabilen otobüs.
bugūn 19s körüklü olmasına rağmen çok kalabalık geldi ama ikinci kapıdan binip akbil uzattım. çekmeköy metroda da hiç kalabalık değilmiş gibi boşaldı.
körük sayesinde yolcu kapasitesi arttırılmış olan otobüs. genellikle yoğun hatlara verilir.
körükte durmak eğlencelidir.
Körüğünde gitmesi bünyede bazen korku uyandirabiliyor.
körük ile yolcu kapasitesi arttırılmış otobüs.
Ağırlığı 15 ton civarı, uzunluğu 18 metre civarı olan eklemli taşıt.
yolcu kapasitesi arttırılmış toplu ulaşım aracı.
Aslında çok da uzak bir dönem değildir. 2009 yılında bile bileti girişte aldığımı hatırlarım.
Binişte bilet attığımız otobüstür.
Tam körüklü kısmında ayakta durması yetenek gerektirir.
Ayrıca Yolculuk sıra burada bulunmak feci aksiyonludur. Bu otobüsleri kullanmakta ayrı beceriydi bana göre. Hey gidi günler.
2006 dan sonra başlığa girilen ilk entry'de bu oldu. swh.

görsel
Izmirde soforleri cok cilgin olan otobuslerdir.
izmir'de her 3 otobüsten 5'idir.
Bursa diyorum 93 ve 38 diyorum.
1946/ kaiser.

görsel

görsel
Binmeye bayıldığım otobüs. Yeni olanlarının hastasıyımdır.
ankara'da trafiğin anasını sikmekten başka işe yaramıyor.
çok çok oturgaçlı götürgeç.
509 sincan-ankara.

Bayılarak kullanıyoruz efendim.
bunu denizlide metrobüs diye itelemeye çalışrlar.
Ege üniversitesinde kampüs içi ulaşımı (hala daha) sağlayan otobüs. Allahtan metro açıldı da artık eskisi kadar yoğun değil.

(bkz: 525)
istanbul büyükşehir belediyesi tarafından hepsi yenilenmiştir.

klimalı ve son modelidr hepsi.
özlenendir. götün başın ayrı oynuyor tabiri sanki bu otobüs için söylenmiştir. yağmurlu havalarda suyu içeri alırdı. yol boş olduğunda şöför gazladığında körüklü taraf seks moduna girerek hunharca sallanırdı.* ha eskiden askerler taşınırmış bu otobüslerle. daha sonra toplu taşımaya dahil edilmiş.
titretişimli götürgeç.

(bkz: ikarus)
Metrobüs ile fişi çekilen taşıma aracıdır.