bugün

Her taraf kedi maması dolu olmasına rağmen illa et yiyecem diyorsan çöpler balık et tavuk kırıntısıyla dolu. Ne istiyorsun elin gariban kuşcağızından. O da eminimki yavrularının ekmek derdinde.
Tövbe ki bir tane yakalayanını da görmedim ama herhalde içgüdüsel olarak yapıyorsun bunu.

Kusura bakma Gördüğüm yerde tuzağını pusunu bozarım kardeş.
şerefsizliktir. herhangi bir kediye kötü davranmak zaten şerefsizliğin daniskasıdır. sen kimsin de o ufak tatlı şeye saldırıyorsun bre sığır?
Yapılmaması gereken. Siz doğanın dengesine karışmayın. Karışacaksanız henüz çocuk yaşta olan kediyi becermeye çalışan koca kedileri ayırabilirsiniz. Ben bir kere gördüm. içimde ukte kaldı. Keşke bu olayı ayırsaydım dedim. Ama geçip gittim.
Doğanın dengesinden bahsederseniz mama vermeyin o zaman doğal yolla kendi avlansın.
Bu devirde insanlar dahi yapay gıda ile beslenirken bu biraz komik kalıyor.
Çalışıp, alnının teriyle ekmeğini çıkaran kediye yapılan haksızlık. Lan doğal seleksiyon nedir bilmiyor musun? Yavaş hareket eden kuş zaten yaşamını sürdüremez. Sürdürmemeli.

Ayrıca, kedilerin tuttuğu genelde serçedir. Ve bir serçenin kuluçka süresi 15 gündür zaten. yenisi zaten kısa zamanda yerine gelir. Bu kadar duyar kasmaya gerek yok.
Kedi aslansa kuşlar ancak cikler.
Afrika' da olsan ceylanı aslandan ayıracak mısın superman?
Beslenme zincirini bozmamak lazım.

Kuşlar çoğalır, ağzımıza şeaparlar.
bir köşeden rahatsız etmeden izlenmesi gereken eylemdir. hayatta karşınıza çıkabilecek engeller ile nasıl baş edeceğinizi öğretebilecek durumdur (bkz: işyerindeki ihtiraslı kaltak)