bugün

elektrik devrelerinde birleştirme yapmak veya akımı bir veya daha fazla kollara ayırmak için kullanılan araç.
https://www.59saniye.com/...tatli-kutu-gordun-mu-hic/
herkese renkli günler
Türkiyenin gündemine oturdu bu kutu meselesi, herkes keşke benimde bir kutum olsa demeye hatta benim kutum şöyle olsun vs. demeye başladı.Gezi olayları sırasında maske üretim sektörü 5 yıllık satışlarını yaparak rekorlar kırmış ve hatta bir dönem ortalıkta maske bulunamaz hale gelmişti. şimdi yeni akım kutu , kutularını alan insanlar protesto için yada facebookta paylaşmak için ve hatta siyaset yapmak için bile kullanır olmaya başladı. yakında kutu üreticilerinin yüzü gülecek. bu arada herkes kutu üzerine hayallerini kurarken bir kutunun ülke kaderi için bu kadar derinlemesine bir anlamaı olacağı hiç kimsenin aklına gelmezdi sanırım. ne diyelim allah herkesin kutusuna göre versin. eskiden allah herkesin gönlüne göre versin denilirdi bakıldı ki gönül içine para konamıyor artık yaşasın kutum moduna geldik.
Küçük olanina ise kutucuk denir (bkz: gemicik)
vajina yerine bazılarınca kullanılan söz.
Amasya ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Amasya)
(bkz: the box/#7896044)
ilksen başarır ile mert fırat'ın senaryosunu yazdığı aynı zamanda ilksen başarır'ın yönettiği, işitme engelli bir genç ile çağrı merkezinde çalışan bir kızın aşkının anlatıldığı,başrollerinde saadet ışıl aksoy ve lale mansur'un oynadığı film.
buyukada da genclerin nargile ictigi, mukemmel nargileler yapan mekan.
pandoranın sahip olduğu söylenen, açılmayası şey.
1-ince tahta, mukavva, teneke, plastik vb.nden yapılmış, genellikle kapaklı kap.
2-Bu kabın alabildiği miktarda olan.
3-Elektrik akımı devrelerinde birleştirme yapmak, akımı bir veya daha fazla kollara ayırmak için kullanılan araç, buat.
4-Elektrik veya telefon tellerinin toplanıp bağlandığı kap.
5-Bir kimsede, bir yerde, bir şeyde iyi veya kötü bir özelliğin fazlalığını belirten bir söz. *
ince tahta, mukavva, teneke, plastik vb.nden yapılmış, genellikle kapaklı kap.