bugün

anlat amına koyim zaten inanmaya meyilli milyonlar var biz de onlarla dinleyip gidiyoz işte denilesi koca yalanlardan sadece bir tanesi.
2015 yılında da yüzde 3-4 civarı büyüme beklenmektedir.
büyüyorda bana mı büyüyor lan ! halka mı büyüyor ! garibana mı büyüyor ! şişirme uyduruk rakamlarla akpli zenginlerin servetlerini artırmalarını büyüme olarak lanse ediyorlar... akp li iş adamı bir yat bir kat daha alıyor ekonomi büyüdü oluyor, yandaş firma taşeron işçilerin sırtından daha fazla mal üretiyor büyüme oluyor bunun adı... siz bir ülkenin gerçek büyümesi ne demek görmek isterseniz atatürk dönemine bakınız ! imkansızlıklarda kimsesizliklerde türkiye cumhuriyeti nasıl rekorlar kırmış inceleniyiz atatürk devrinde !
Benim cebime giren paranın pek orantılı büyümediği ekonomik tahmindir. Her alışverişe gittiğimde son gidişimden daha fazla para ödüyorum.
cumhuriyet tarihinin en küçük büyümesi olmasına rağmen büyüyor evet %09 kadar. kur da cumhuriyet tarihi boyunca bu iktidara dönemi kadar hiç yükselmemişti. kore gibi ülkeler sıçrama yaparken, biz de olduğumuz yerde kalmaya doğru rekor bir büyüme gerçekleştiriyoruz haklısınız.
ekonomi isterse %1000 büyüsün halkın refah seviyesi artmadıkça anasının amına kadar yolu var ekonominin yani.
iktisat okuyan / iktisat bilen birinin kurmayacağı cümledir.
edit: imla.
Kusura bakmayın da , saçmalardan seçmeler dinleyeceksiniz hissi uyandıran bir yazar beyanı...
Halkın büyük bir kısmının göremediği bir büyümedir.
büyüyosa bana mı büyüyo? son on yılda ekonomi şu kadar büyüdü bıdı bıdı etmesini biliyorsunuz da bu büyüme niye halka yansımıyo kardeşim? zengin daha da zenginleşti, ceplerini doldurdu ama halkın geri kalanının durumu malum. sonra ekonomi büyüdü, öyle büyümenin ben amk.
görsel
Senin benim ekonomim mi büyüyen lan dedirten beyan. Koç büyüyor sabancı büyüyor boyner büyüyor. Bize ne düşüyor. Anca zam anca ışsizlik anca üçün biri.
Amına koduğumun ekonomisi nasıl büyüyorsa, dolar, Euro ve faiz hep artıyor. içe doğru büyüyor demek ki!
evet büyüyor ama içimizde büyüyor, derinlerimize işliyor. ne demiş şebnem ferah: içine girdiğin küçük kaygan deliği yoksa sen kalkınma mı sandın?
çükümüz de büyüyor ona bakarsan.
kusura bakmayın da o türkiyeye has bir şey değil, üçüncü dünya ülkelerinin bile ekonomileri neredeyse her sene büyüyor zaten dedirten söylem.

http://data.worldbank.org..._value-last&sort=desc

2013 dünya bankası verilerine göre en hızlı büyüyen 69. ekonomiye sahiptik 2013te yüzde 4.1 büyüme rakamıyla. zimbabwe, örneğin bizden çok daha hızlı büyümüş 2010, 2011, 2012 ve 2013te. listenin en üst sıralarında ise liberya, güney sudan, moğolistan, etiyopya gibi ülkeler yer alıyor.

türkiyenin cumhuriyet dönemi yıllık ortalama büyüme rakamı yüzde 5 civarında. akp dönemi bu rakamın üzerine çıkamıyor ortalamada. kaldı ki ortada (2008 dönemi hariç) bir kriz falan da yok. yani akp döneminde türkiye ekonomisinin çok hızlı büyüdüğü söylemi, bir mittir artık. 4-5 sene öncesine kadar belki katılabilirdik bu söyleme ama artık yemezler güzelim.

üstelik bakın bakalım kimler zenginleşmiş: http://riturkey.org/2015/...letsizligi-k-murat-guney/

2002de en zengin yüzde 1lik kesimin serveti türkiyenin toplam servetinin yaklaşık yüzde 40ını oluşturuyor. bugün ise bu rakam yüzde 55lere yaklaşıyor. şöyle düşünün. 2002de ülkedeki servet 100 milyar dolar olsun. eğer yüzde 99luk kesimdenseniz hep birlikte bu servetten aldığımız pay 60 milyar dolardı. farz edelim ki ülke ekonomisi ikiye katlandı. ama bizim yüzde 99luk kesime bu 200 milyardan düşen pay artık 90 milyar dolardan ibaret. yani ülke ekonomisi sadece çok zengin ve çok ufak bir kitle için ikiye katlandı. sizin servetiniz ise yarısı nispetinde arttı. hele ki aşağı katmanlardaki yüzde onluk kesimdenseniz o kadar da artmadı. belki hiç artmamış bile olabilir.

şimdi soruyorum size: ali ağaoğlunun kızına bir otomobil daha alması sizi zengin kılar mı? eğer bu soruya hayır şeklinde cevap verebilecek kadar aklınızı kullanabiliyorsanız aynı mantıkla türkiyenin ekonomik büyümesinden de o oranda faydalanamadığınızı hatırlatmak isterim. ayrıca bugün geldiğimiz noktada gelir adaletsizliği o kadar büyüdü ki, ekonomik büyüme rakamlarımızı da aşağıya çekmeye başladı. yoksulun yaşam standartlarını artırmak, bugün bu yüzden bu kadar önemlidir.

meksikanın ekonomisi de zaman zaman çok büyüyor. ama bakıyorsunuz, dünyanın en zenginleri arasında meksikalılar oluyor. ve bunlar genelde sırf legal yollardan para kazanan insanlar da değil. ülke tam bir suç cenneti. yoksulluk çok yüksek, açlık sınırının altında onca insan var. siz eğer meksika ekonomisini çok sağlam olarak görüyorsanız, aynı şeyi türkiyeye de söyleyebilirsiniz elbet. çünkü genelde bizim klasmanımızdaki ülkelerin insani yaşam endekslerine baktığınızda en kötü performans gösteren ikinci ülke oluyoruz meksikanın ardından.

büyüme diye diye kafamızı s.ktiniz. buyrun bu da cumhuriyet tarihinin büyüme rakamları: http://www.mahfiegilmez.c...-buyumesi-ve-krizler.html
merkez bankasındaki altın miktarı
2001' de 116.10 ton iken
2014'te 529.10 ton ve
Nisan 2015 itibariyle toplam rezervi 510.3 ton oldu.

ilkokulda öğretmişlerdir hangi sayılar daha büyük?
bizim anca yağlı kazığımız büyüyor.
dereden su akması onun temiz olduğunu göstermez.
kosoro bokmoyon ekonomo boyoyo.
Hee evet dıbımıza doğru büyüyo malesef.
Ekonomi büyüyor çünkü halkın sahip olduğu borç miktarı büyüyor.
(bkz: çok afedersiniz yahudi bunlar)
Götümle gülüyorum,bir yanda halkta alay eden bir zihniyet bir yanda ise ağzı kokan ve bunu alkışlayan akıl tutulması yaşayan bir halk.
büyüyorda sana mı büyüyor aq. merak etme artışların hepsi ağaoğlu gibi sömürücülerin garajındaki on dört (14) adet milyon euro'luk arabalardan biri oluyor. istersen yüzde seksen büyü gene o fazlalık yiyicilerin cebine gidecek.
%2 - 3 gibi oranlarla büyümeye devam ediyor 2009'dan beri... nüfus artışımızın hızı da aynı... bir taraftan dolarken bir taraftan aynı miktarda boşalan kap ne kadar su tutarsa o kadar zengin oluruz işte...