bugün

her zaman ve herkes tarafından gerçekleştirilen ibnece bir eylemdir. gizli kapaklı, çaktırmadan yapılması ayrı bir haz verir. yalnız şu saatten sonra da gizliliği kaldı mı bilinmez...
(bkz: güzeller içinden bir seni seçtim)
içinde yer fıstığı varsa seçmeden edilmez kuruyemiş.özellikle biranın yanında iyi gider.madem seçeceksin o zaman sadece ondan al demekte faydalı bir laftır.
(bkz: kaju)
temel hedefi badem ve fıstık olan eylem. yakalanmamaya dikkat edilmelidir.
babanın ortama bişeyler anlatma çabasından yararlanarak en güzelleri yenilir. sonra bi kalkıp dolaşılır. siklemez tavırla başka birinin yanına oturup az ve öz yenerek sömürüyü devam edilir.
büyük bir zevkle yapıp annemden tepki aldığım eylem..
(bkz: badem)
(bkz: kaju)
genelde yaptığım şeydir...
hele bir de açılmayan antep fıstığı varsa: elleşmeyiniz. mutlaka sizden önce biri ağzıyla açmaya çalışmıştır. *
badem, antep fıstığı, sozlu mısır ve cips fıstığın diğer yemişlrden önce yenmesi durumudur. kuruyemiş tabağından en son nohut ayrılır. ay pardon leblebi. *
karpuzun en az çekirdekli olan dilimlerinden yemeye başlamak gibidir. keşke karpuzlar çekirdeksiz olsa. *
-1,2,3,4,5...
-oğlum napıyosun?
-güzelleri seçiyom anne.
-ee yemicekmisin?
-niye yiyimki seçiyorum işte... abii lan lan dur ben onu seçtim elleme durcak o orda
-sen yine sözlüğe takılmaya başladın dimi
bir de güzellerin de güzellerini seçenler vardır ki, onlar en ibne olanlardır.
ucu açılmamış antep fıstıklarını asla almaz, fındıkların da en dirisini seçer. *
o tabakta çekirdekte varsa kimse yüzüne bakmaz, satar çekirdeği fıntığa fıstığa.
gayet normal olan durumdur. şöyle bir tabak gelse önüne önce hangisini yiyeceksin?
görsel
tabii ki badem ya da antep fıstığı. onları bitirinceye kadar devam edecek bu seçim işlemi. bitince geçeriz leblebi, çekirdeğe...