bugün

atlarımızı bağlasak,
selenge ırmağında yuğsak,
atsızın otağında gecelip,
dolunayda ulusak.
Kurutsak etlerimizi,
Binsek atlarımıza,
Diyar diyar ata topraklarına gitsek,
işte o zaman bulurum benliğimi...
kuru et turani mevaledir. orta asya steplerinden at sırtındaki türkün eğeri altında günümüze kayseri dolaylarına gelmiştir.
Her şeyde olduğu gibi kilo ile almanın her türlü avantajlı olduğunu gösteren fiyat politikası, 35 gramı 25 lira, kilosu 200 lira, kafam basmıyor diyorsanız ayrı tabi, adamlar kafanızın almayacağını tahmin edip kilo bazında fiyatını da koymuş ki anlayabilin. He bakın gramajları farklı olan ürünlerdeki fiyatlara, 100gram alınca fiyat 368.5 liraya düşüyor. Cips yerine bunu yiyorum artizliği yapıyorsan fiyatına razı olacaksın.
görsel
görsel
Birim fiyatı 1000 gr üzerinden hesaplayınca gramı 0.821 kuruş olur...35 gramlık paket anca kasadan geçince 28.735 lira olur...normal sıradan bir marketten aynı paraya 200 gram kuru et alınır...
fahiş bir fiyattır.

lan ben de diyorum daha geçende 3 bira azıcık kuru ete nasıl 140 lira verdim diye...demek ki bundanmış.
ıslatsak ucuzlar mı?
Yanlış etikettir o. aytaç lan bu aytaç.
Enayi bekleyen reyondur. Ticaret gerçekten baska bir şey. Markette çalışirsaniz anlarsınız. Bizde reyona bok koysan satılır. Çoğu ürün sizi kazıklamaya endeksli olarak ayarlandı.
Oradan almak zorunda mısın Şu markette şu kadarcı laleler de gelir şimdi ama o marketlerde kuru et yok bebeğim.

görsel

Ulan hala paketli olduğu için öyle açık alın falan diyen var. Paketli kilosu 300 olsun hadi 500 olsun Dana eti lan bu. Sonuç olarak 820 liraya denk geliyor. iyice mal oldunuz ha.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar