bugün

mersin değildir (3 ocak).
(bkz: niğde)
(bkz: çorum)

kurtarmasaydık da olurmu$...
konya'nın da italyanlar tarafından işgal edilmesine rağmen adamların, burası bi işe yaramaz hadi memleketimize geri dönelim, demeleriyle kurtulmuş olduğundan kurtuluş günü yoktur.
samsun değildir. türkiye cumhuriyetinin kurtuluş günü 19 mayıs 1919'da temel atılmıştır.
tam bilmemekle birlikte yozgat olabilir. yozgat ney lan? (bkz: yimpaş yozgatspor)
(bkz: kırşehir) türklerin eline geçtikten sonra daha da işgale uğramamıştır efenim. Hatta bu durumdan muzdarip belediye sembolik bir kale bile yaptırmıştır. Zaten kırşehir i kim napacak dimi.

Kırşehir : notluyum.
kastamonu ve burdur örnek verilebilir.
adıyaman. Buraya o zamanlar (akarsular ve dağlar 4 etrafını çevirdiğinden dolayı) Giriş ve çıkış zor olduğu için düşman girmemiştir.
Memleketim şırnak.
Konya.

Milli mücadele için pek bir şey yapmamıştır.
giresun dur efendim. düşman işgalciler tarafından girilememiştir. batum fatihi ve mustafa kemla atatürk ün yakın korumalığını yapan miralay topal osman batum a kadar düşmanı püskürtmüş ve batumu da almıştır.
kırıkkale
(bkz: kırıkkale)
kurtuluş günü düzenleyen bir çok il ve ilçe aslında hiç işgale ugramadığı halde kendilerince bir gün uydurup yunan bizide düzdü demeye gelen kurtuluş yani işgale ugramışlık iftirasını kendilerine atıyorlar, gerizekalı insanlardan belediye başkanı yaparsan reklam olsun diye kendisini düzdürür...
(bkz: altın günü)
oradaki çocukların bedavadan bir gün daha tatil yapamadıkları illerdir. evet artık çoğunlukla kurtuluş günleri öğrenciler için bunu ifade etmektedir.
Elazığdır. (bkz: zaza taşşağı)
bolu ; kimse almaya tenezzül etmemiş ki kurtulsun.
18 kasım uzunköprü yaşadıgım yeni yer ve kurtuluş gunu var.
Diyarbakır.