1. ?.
  --spoiler--
  Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) desteklediği bağımsız milletvekili adayı Hüseyin Yılmaz'ın düzenlediği mitingde konuşan kapatılan eski DEP Milletvekili Hatip Dicle, dağda değil, parlamentoda siyaset yapacaklarını belirterek, "Biz kavga etmeye değil, barışa gidiyoruz. Ama bakın şu uyarıyı da yapıyoruz. DEP milletvekilleri olarak bizim elimizi tutmadınız. Bu arkadaşlarımızın da elini tutmamazlık etmeyin, sakın yapmayın. Bu kürtlerin size uzattığı son barış elidir" dedi.
  --spoiler--

  http://www.haberturk.com/...cat=110&dt=2007/07/20

  (bkz: yorumsuz)
  3 -1 ... walox
 2. ?.
  eger bu baris elini leyla zana araciligiyla uzatiyorsa, bende sana benim ufakligi uzatiyorum" seklinde cevap verecegim, söyleyen kisinin kimliginden dolayi önemsenmemesi gerekn söz.
  5 -1 ... dydyma
 3. ?.
  bu uzattığın el, sattığın halkının cocuklarının rızkına göz koyan amerika nın eli mi?

  meclise girip haketmediğin 8 bin 200 ytl bu devletin ellerinden alıp, ellerinle bir güzel maaşını sayarken acaba hatırlayacak mısın attığın barış nutuklarını?

  acaba kundaktaki bebeğin canını alan caninin kanlı ellerini sıkan eller mi bize uzattığın?

  hangi eller?
  3 ... sadirvan mehmet cadiroglu
 4. ?.
  küfredebilme olasılığının yüzde yüz olma hatta tv pencere kırma olabilitenin çok yüksek olmuş durumudur .
  1 -1 ... sidikli kontes
 5. ?.
  şimdi güneydoguyu bir köy olarak düşünün. imralıdaki terörist başıda köyün ağası. bu köy ağası, kendine muhalif olan kürtleri acımadan katlediyor. (bkz: hikmet fidan)
  o yüzden diyorum ki; bu, kendini kürtlerin temsilcisi olarak görenler,(leyla zana, hatip dicle vs.) imralıdaki köy ağasının marabaları.
  köy agasına karşı geldiklerinde öldürüleceklerini biliyorlar.
  aynı şekilde osman baydemir'de bunlardan biri. ben bunların açıklamalarına kızmıyorum. aksine artık acımaya başladım bunlara. çünkü apo'nun dediklerini yapmazlarsa, öl-dü-rü-le-cek-ler...
  olay bu kadar basit.

  hem şunu da eklemek lazım, ''kürtler size son barış elini uzatıyor'' cümlesinden anladığım kadarıyla, daha önce bir kaç kez barış eli uzanmış, biz farkedememişiz heralde. aslında türk-kürt ayrımcılığını yapanlar -yapmaya çalışanlar- bizzat bu kürt aydını geçinen marabalar...
  neyse...
  2 ... sogut dalina yuva yapan manda
 6. ?.
  büyük şehirlerde işi gücünü kurmuş, onların deyimiyle türkleşmiş kürtlerin büyük ihtimalle katılmadığı önerme.. adamların altında en kralından arabalar, ortamlar.. sen hangi kürtten bahsediyorsun ki? diye sorulması gereken olay.. pkk'ya yani teröre destek olana bırak kürt demeyi insan bile dememeyi tercih ediyorum.. şu el uzatan kürtler pkk'yı destekleyen kürtlerse o eli kabul etmiyorum.. kirli o el.. kanlı.. yıkanmaz o el.. çıkmaz izi..

  bir de sol frame' sürekli dtp'nin açıklamaları geliyor.. bu adamlar böyle konuşacaklar.. zaten söylemleri bu adamların.. kürt milliyetçileri.. şunlara şaşırmaktan vazgeçelim artık..
  1 -1 ... celebi
 7. ?.
  her cümlesine "el uzattık tutmadılar" diye ağlayarak başlayan, kendisini kürt halkı temsilcisi addetmek gibi bir de hataya düşürmüş, gerçekten iyi niyetli kürtleri de zan altında bırakacak öküzlükteki bir homo neanderthalensis toplaşımının ettiği laf sıçışı kelime yığınıdır.

  evvela sen her söylemine chordata ekolünün temsilcisi olmaktan öte mahareti olamayacak teröriste yalakalıkla girip, imralıdaki animaliayla, bir diğer tanımlamasıyla pan paniscus'la devam edersen elbette eline el değil başka organlar verilir; ki o terörsitin göt loblarının arasından ettiğin söylem karşısında da hakettiğin budur. öyle başa böyle tarak ritüelinin nazik kıvrımlarında dans eder durur, barış'ı da nerenle algılamaya haiz olduğunu arz-ı endam edersin. *
  2 ... exfreak
 8. ?.
  ilk önce gözlerini kapamaları gerekir. kabul ederlerse istedikleri "şeyi" alacaklar.
  ... nahil
 9. ?.
  bu ülkede kürtlerin barış eli uzatmasına gerek yok.
  2 ... reich
 10. ?.
  kendini kürt halkının temsilcisi sanan kendini bilmez ayrımcı bir kişiliğin söylediği saçma sapan söz öbeği.*
  ... yavuzchetin