bugün

liseli bir ergenin hazırladığını düşündüğüm tanıtım filmi. Yeni sezonda artık saçmalamazlar, belki toparlarlar dedim ama adamlar artık iyice saçmalamaya başladılar.

Tanıtım fragmanında türkiye ile ilgili senaryolar anlatılıyor öncelikle. Buraya kadar herşey gayet normal ama final sahnesinde türkiye senaryosu ile yuh artık dedirtmiştir. Anlaşılan bu sezonda polat abimizin kahramanlıklarına şahit olacağız.

may the force be with you polat.

(bkz: http://www2.yazete.com/Mu...sezon-fragmani_56220.html)
fragmandaki son sahnesi ile youtube'dan araklanmış olasılığı yüksektir. Fakat ne yazık ki bunu izleyip gaza gelenler mevcut.

Adamlar resmen insanların milli uygularını suistimal ederek prim yapma çabasına düşmüşler.
saçma sapan bir fragman. bunu izleyip gaza gelen mallar da var.
Bir gece ansızın 82 bağdat 83 atina 84 şam 85 tahran 86 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .1127 kuala lumpur 1128 bengaldeş 1129 pensilvanya 1130 alaska 1131 maveraünnehir. *
oha, yuh, hadi be, git işine, yok canım sende, de get olmaz öyle şey tanıtımıdır.
(bkz: yapma bunu kaç oldu)
çakallar çukuru' nun yeni versiyonudur.
rüzgarı arkasına alma becerisini hep gösteren ekibin tebessüm ettiren çalışmasıdır.

kurtlar vadisi'nin hiçbir zaman hayranı olmadım, herkesin ayıla bayıla izlediği dönemde dahi hiç çekici gelmeyen bir yanı vardı ki bu yanı yüzünden bir tek bölümünü de izleyebilmiş değilim. bu yanı ancak ne yazık ki bana pis bir şeyin üzerindeki sinek gibi bir görüntü rahatsızlığında simgeleştirebilirim sanıyorum.

başarılı mı? evet. başarıya giden yol halkın genel eğiliminin ve anlayışının doğru zamanda yansıtılması ise evet çok başarılılar. filistin gündemde ise kv filistin, çeteler-derin devlet revaçta ise kv gladyo, ırak işgali dönemi ise kv ırak...

sanırım beni en çok rahatsız eden muş gibi yaparak birşeyleri çözmesi ve izleyici kitlesinde gerçekte hiçbir şey değişmediği halde değiştiği gibi bir olumlamaya neden olması. bir nevi gaz alma. yine de tüm dünyanın kötülüklerini bu ekibe havale etmek büyük haksızlık olur. öyle ya da böyle işlerini yapıyorlar ve gerçekte isteseler de kendilerini ciddiye alan kitlelerin algısal bozukluklarından dolayı sorumlu tutulacak değiller.

bir gazetenin sitesinde yeni fragmanını görünce blood borders-büyük ortadoğu planı gibi konulara az çok ilgi göstermiş ve genellikle heyecanlı kitlelerin görmeye alışık olduğu madem öyle işte böyle anlayışına uygun bir yeni misak-ı milli haritası çizip forumlarda paylaşanları memnun edeceğini söylemek mümkün.

son olarak eklemek gerekir ki hayallerle yaşanmıyor ve uzak ufuklarda kendiniz için biçilmiş kaftana gerçeklerden ve gerçeklikten uzaklaştıkça daha da cuk oturuyorsunuz. kaygıların giderilmesi adına en azından kaygı duyulan noktaların paylaşılması adına aydınlatıcı bir döküman dizisi ya da filmini şahsen muteber görsem de mış gibi yapılarak bir nevi gazın alınması, ırak'a amerikan cipiyle girip amerikan ajanının .ıçına bomba takmak kadar basit değil yaşadığımız dünya.

benim gibileri o diziye bağlayacak yegane şey işte bu acı gerçeklik. ne yaparsak yapalım belli bir sistemin figüranları olduğumuz gerçeğini gözlerimin içine soksa saygı duyardım. evet, kahrolurdum ama saygı duyardım. ama bir nevi rüyadır diziler, filmler. aslında olanı değil de olmasını istediklerimizi görür izler ve bağlanırız. absürd de gelse kahvaltıya bihterlerin behlüllerin konağında üzerinde tuvaletlerle inen, zengin bir yaşamı süren, altında son model arabalarla dünyanın en güzel kızlarıyla yaşayan hatta bazen süper yetenekleri olan ve kötülüklere karşı amansız bir savaş veren insanlar olduğumuzu düşünürüz.

gerçekler acıttığında hayallere tutunmamız bundandır. ve bu dizi bunu iyi yapmaktadır.
Amerikada yapıyor bunu yeni bişey değil ki ama bizimki çok çocukça olmuş bu traileri izleyip balkona çıkıp, bir sigara yakıp ardından havaya bakıp bunun hayali kuranlar vardır.*
liverpool ülkü ocakları'nın bile yapmayacağı tanıtımdır.