bugün

türk halkının yıllardır yaptığı faydalı eylemdir.

gerçi son dönemde ne olduğu belli olmayan kişiler cemaatler adına deri toplamaya çalışmaktadırlar onlara kanmamak lazım...
yasayla kurban derilerini toplamakla yetkili tek kurum olan kuruma vermektir.

ha türk hava kurumu ne iş yapar, o derilerle ne alakası vardır, kendime ait olan deriyi başka bir yere bağışlamam neden bu kanuna göre suç unsuru teşkil eder, mantıklı mıdır bu durum sorularını akla getirir. bu mantıksız yasa sebebiyle deri toplayanlar suç işler duruma gelirler bağışlayanla birlikte.

diğer yandan cemaatler son dönemde değil ben kendimi bildim bileli (ki kendimi epeyidir bilen birisiyim) deri toplarlar. ki ilgili kanun da bu sebepten dolayı çıkartılmıştır. maalesef halkımız türk hava kurumu ile türk silahlı kuvvetlerini ve hava kuvvetlerini birbirine karıştırarak türk hava kurumuna bağışlamaya devam ederler.

her hafta kurban bayramı olsa, her bayramda da 1000 tane kurban kesecek kadar zengin olsam, bir tane deri bile bağışlamam türk hava kurumu'na. allah versin.

edit. ufak bir araştırma ile o yetkinin artık kendisinde olmadığını öğrendiğim kurumdur. fark etmez. yine de bir tane deri vermem.
yada havayollarına verdim sanıp, korsancılara kaptırmak.
kurban derisini çöpe atmakla aynıdır. laik devletin böyle bir hakkı asla olamaz. kurban kesen müslüman bunu islama hizmet eden kurumlara cami olur kuran kursu olur böyle yerlere vermelidir. türk hava kurumu'nun islam diniyle hiçbir alakası yok ki kurban derisi bağışlansın. bu resmen laik devletin müslümanlara uyguladığı bir baskıdır. sen dininin emrini yerine getirmek için kurban keseceksin ama derisini istediğin yere bağışlayamayacaksın.