bugün

90 yaşındaki amcanın anlattıgına göre o zamanın iktidarı kemalist chp zihniyetidir. evet..
Aynı zamanda "bu ezanlar ki şahadetleri dinin temeli ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli" dizelerinin yazılmasına , amerikan dölü olmana ve müslüman kalmana vesile olan zihniyettir. Bir ''makara' zihniyeti değildir.
Bizim eve de vaktiyle uğramış olan zihniyettir.
Laikliğin esas temeli olan din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması dozunu fazla kaçırmış olacaklar ki, insanların özel alanlarından, zihinlerinden bile ayırma çabasına girmiş olmaları enteresan.

ibadetin gizli olması makbul evet haklısınız. Nasıl düşünemedik. derin bir minnet duydum şu an.
Diyelim toplattı tamam eyvallah hadi ayağınız alışsın.

Peki ama müslümanım diyip dinci ayağına yolsuzluk yapıp dünyanın doyacağı kadar parayı cebe indirmedi, işçilere köle muamelesi yapmadı, işine gelmeyen her karşı düşünceyi terörist ilan etmedi. Her şeyi geçtim sağlam bir müslüman hiçbir zaman paraya tapmaz bu da böyle biline. Adam paraya güce tapıyor, 2 namaz kılıp milletin gözünü boyuyor bunların koyunları da bu adama tapıyor. Ahirette hak ararken benin yanıma uğramasın kimse sakın.
her haltı yiyen sonra elindeki iktidar gidince "siz çık kıtısınız.biz hiçbirşiy yıpmdık." diye zırlayan zihniyettir.bir de zaten okumuyor süs olarak duruyor diyen tayfa gelmiş.sizin evde öyle o yoksa diğerlerinde okunuyor.süs için tuttuğunuzu da vermek istiyorsanız verin zaten değerini anlayamıyorsunuz.
Kronik yalancılar tarafından uydurulmuş zihniyettir.
hz. osman dönemini bilmeyen bilgisiz müslüman söylemi. o zaman da dört örneği vardı, her biri güvenilen farklı insanlardaydı. kuran çoğaltılıp halka dağıtılınca o kuranlardan farklılıklar olduğu dedikodusu yayılmaya başlandı, bunun önüne geçmek için o ilk dört kuran da zorla toplanıp imha edildi.