bugün

başlı başına kusmanız için yapılmış yiyecektir. tereyağı, kaşar peyniri... kumpir yiyen kişinin önüne ne verirseniz yer. bu kişilerin zihniyetleri zevk için değil, görüntü kirliliği yaratmak için vardır.
kumpir seven ve kendi damak tadına hitap eden insanın eylemidir kumpir yemek.
bir ideolojiden bahseder gibi kumpir yiyen insan demek yerine zihniyet demek de ilginç bir bakış açısıdır.
ayrıca bu kişiler zihniyetlerindeki dar bakış açılarıyla, evdede denemeye kalkarlar.
öğrenci olabilitesi yüksek zihniyet.
ortaköy'de caminin yanında yendiğinde tadına doyum olmayan lezzettir. birde akşam güneş batarken yapacaksın bunu orası sessiz olacak insanlar sevgilileriyle oturuyor olacak bak o zaman nasıl yeniyor.
damak tadları başlığı açan kişiden farklı olan insanlardır. kumpirin sevilmemesi için hiç bir sebep yoktur. iğrenç bulunan her türlü malzeme içinden çıkartılabilir, pratiktir.
doyurucu ve hafif bir yiyecektir yağsız tercih edildiğinde. ama malesef tartışma konusu olarak bile başlığı açılıp kumpir yiyenler ve yemiyenler bile kategorize ediliyor artık.
vay sözlük vay sen hallere gelmişsin.
tereyağı, kaşar ve patates ayrılmaz kankalardır. bu üçlü, gerek patatesin haşlanmasıyla, gerek közde pişirilmesiyle bir araya gelebilirler. o sımsıcak patatesin üzerinde eriyen tereyağı ve kaşar insanı kendinden geçirir. mısır, sosis gibi bıttırı yiyecekler ise diğer önemsiz konuklardır, arzuya göre davetli sayısı arttırıp azaltılabilir. ama bu yiyecek kesinlikle iğrenç olarak adlandırılamaz. tamamen damak zevkiyle alakalıdır. seven çok sever, sevmeyen nefret eder. bugüne kadar arasını görmedim hiç. evet itiraf ediyorum evde de denedim. harika oldu. sınırsız malzemeyle kusana kadar yedim...

(bkz: yaşasın yemek yemek)!
sadece kumpir yemek istiyordu. cesurdu. ülkeyi kurtarmak için bütün patatesleri feda eden o kahraman kumpirciler işte artık onun için de bir kumpir hazırlayacaklardı.
zihniyet ile kumpir arasındaki ilişkiyi asla anlamasa da kumpirini yedi ve kolasını içti.
o artık bir sözlük kahramanıydı.
küveti şampanyayla doldurup dötüne dildo sokan zihniyetten çok daha masumane ve iyi bir zihniyettir. * *
(bkz: lahmacun yiyen zihniyet)****
kumpir yiyen arkadaşına önündeki patates kızartmasından veren zihniyet vardır bir de, tatsın diye. (bkz: kendimden biliyorum)
patates seven zihniyettir.***
karnı acıkan zihniyettir.
(bkz: zevkler ve renkler tartışılmaz)
(bkz: herkesin tuttuğu kendine)
(bkz: keçi osururmuş götüne küsermiş)
muhtemelen kumpir seven sevgilisinden yeni ve kötü ayrılmış "zihniyetin" cümlesidir.
ortaköy'de ise arkasından bir de waffle yeme terbiyesizliğinde bulunacak zihniyettir.