bugün

rte nin haklı olduğu konu. kriz var ama 3 ay yazlığa gidilir tatil yapılır arabayla gezilir. araba satılır daha iyisi alınır her evde böyle.

hatta her evde 2 araç olanlarda var. baba oğul akıyorlar. nereden geliyor bu yoğurdun bollugu.
o hangi eve baktığınıza göre değişir. günde 1 öğün anca yemek yenilen ev de var.

bakış açınızı veya zihniyetinizi değiştirin.
her evde değil

genellikle akabeli hırsızlarda görülüyor.
her evde porcshe, mercedes, bmw ve her evde mutlaka 1 jip bulunan ev kadar israfçı değildir bunlar.

3-4 araba tek tek çıkar. aynı iş yerine giderler.

vakıflara yardım ederler, allah ın adıyla rüşvetini verir ihaleyi alırlar.

kriz denilen ülkede her evde araba var dostum. işte bu krizlerin doğmasına neden olan da bu arabalar ve israfcılık.
Elin gavurunun 1 maaşla aldığı arabayı 3 yıl vadeli krediyle alan ben ile dalga geçmesidir. Tatil olayına hiç girmiyorum bile.

Ya gözleri kör, ya matematik bilmiyor ya da bizimle dalga geçiyor.
kriz denilen ülkede yazlık beldelerin full çekmesi .

böyle krize can kurban can . birde böyle krizler var izleyelim .

https://www.youtube.com/watch?v=vEbGnHSsFJE
Bizim evde 2 araba var. Ağabeyimin arabası yaklaşık 2 aydır yatıyor kapının önünde. Motormu yemiş ne yapmış en kötü 2-3 lira masrafı var diyorlar. Babamın araba da yatıyor kapının önünde. Neden. Çünkü akaryakıt olmuş bilmem kaş yira.
insanların ihtiyacını karşılama durumunun kriz yok şeklinde aciklanmasi. Ulan bu zihniyete göre her beyni olanin senin gibi insan olabilmesi lazım ?
Arabanın yatırım olarak görüldüğü ülkelerde gayet normal durumdur.

3-5 ay sonra 50 bin liralık arabanızı 40 bin liraya bile satamadığınızda anlarsınız kriz neymiş.
Beyinsizlerin saçmalaması. Siz daha dogalgaza gelen zammı hissetmediniz -havalar soğuyunca öyle bi döşeyecekler ki size - kriz var mıymış yok muymuş anlıycaksınız.
ben alırken devlet kendisine de bir araba aldırdı. (bkz: ötv) neden şimdi kriz var diye benim arabam göze batıyor.
O arabalara yakit alinamayacak araban olacak ama ekmegin o süpheli iste.