bugün

binlerce öğretmen adayını çileden çıkaracak bir haber.kpss ye girmeden atanmanın yolunu açıyorlar.belki bundan sonra atamalarda kpss değil de torpil sıralaması esas alınacak.
baslık:Binlerce öğretmen adayı dilekçe ile kadro peşinde
kaynak milliyet.com.tr
dilekçe örneği kamudan.com
eğer gerçekten böyle bir şey olursa sözleşmeli personel atamalarında patlama yaşanır. bunun mümkün olması amcanızın çevresinin geniş olmasıyla doğru orantılıdr.
sahte tıp diplomasıyla devlet hastanesinde çalışan doktorun bulunduğu ülkede gayet normal karşılanacak durumdur.
imkansız bir şeydir.h. çelik'in yaptığı yüzlerce torpilden birinin açığa çıkması sonucu başlatılan eylemdir. eylem h. çelil'in yaptığı yolsuzluklara karşı güzel bir başkaldırıdır. dikkatleri çeker ancak dilekçe ile atanmak mümkündür dğildir.
hukuk fakültesi bitirmeden anayasa mahkemesi başkanı olunabildiği ülkede gayet masum kalabilecek durum.
gerçekliği olmayan bir önermedir. ama ah keşke diye iç çekilesidir.
gerçekleşmesi durumunda son derece saçma olacak bir uygulama.

öğretmen adaylarının kpss sınavı ile atanması kadar doğru bir yöntem göremiyorum.

sonuç olarak öğrentmenlik dediğimiz meslek son derece kritik ve önemli bir meslektir. çocuklarımızı ya da bir başka değişler geleceğimizi onların ellerine bırakıyoruz.

şimdi bi öğretmen adayı üniversiteye gidiyor 4 yıl boyunca öğrenim görüyor ve sonradan direkt olarak öğretmen olmak istiyor. yok yahu bu kadar kolay olmamalı.

şimdi şu ortamda çocuğumuz üniversite ortamını gördük. orda bir çok insan tanıdık.

şahsen bende öğretmen adayı olan bir çok üniversite öğrencisi tanıdım, bunlardan bazıları son derece başarılı insanlar iken bir o kadarına değil çocuğumu evcil hayvanımı teslim etmem. artık üniversiteyi nasıl kazandığını bilmiyorum ama adamın/hatunun kafası çalışmıyor arkadaş. ama bir şekilde o üniversiteyi bitiriyor. şimdi ne yapacam ben bu adamı direkt olarak öğretmen mi yapacam. kanımca bu çok saçma olurdu. onun için kpss ya da bu türde bir sınavın yapılması bence çok mantıklı.

şimdi burda kpss sınavının yapısı tartışmaya açık, burda savunulan kpss sınavından ziyade bir sınav sisteminin uygulanması fikridir.
57 puanla van'a matematik öğretmenliğine atanan zat-ı muhteremi gördükten sonra kpss'ye olan güveni ve atanma inancını mahveden olaydır.
http://www.ihlas.net.tr/detail.asp?id=107070

ne ilktir ne de son olacaktır. dayın amcan vb varsa herşey olur bu ülkede. bilgisayar yapıyor diye atlamasın kimse!

sınav doğru mu yanlış mı muhabbetine gelince bu sınavın herhangi bir geçerliliği yoktur öğretmenlikle alakalı. sınavı geçebilecek seviyede nice psikopat zat öğretmen olmuştur bizzat da şahit olmuşumdur.

ürünü veya uğraşı insan olan doktorluk, öğretmenlik, polislik gibi alanlarda mutlaka ve mutlaka psikoljik test uygulanmalıdır. uygulanmazsa şu anki toplum gibi psikopat bir topluma sahip oluruz işte.
muhtemelen milletvekili yakınlarının atanacağı atamadır.
üyesi olduğunuz tarikatın gücüyle doğru orantılı olarak atanma şansının yüksek olması durumudur.
zira 2003 senesinde 92 puanla atanmayı becerememiştim.
dolayısı ile kpss benim için sadece ösym ye bir gelir kapısıdır.
öğretmenlik atamasında kpss'nin gerekli olduğu savunulmuş gerekçe olarak da "her eğitim fakültesi bitiren öğretmen olamaz elenmesi gerekir". birincisi eğitim fakültesi neden var öğretmen yetiştirmek için değil mi eğer sen öğrencinin öğretmenlik yapabilecek kapasiteye sahip olmadığını biliyorsan mezun etmeyeceksin o öğrenciyi, ama üniversitede verdiğin öğretim liseden farksız olduğunda da bu saçma sapan sistemi savunmayacaksın.

ikincisine gelince kpss'deki uygulama sistemi. adam beden öğretmenliğinden mezun olmuş kpss'ye girip matematik çözmek zorunda bırakılıyor, kendi branşı hakkında herhangi bir sınav olmadan beden öğretmeni olarak ataması yapılıyor. keza fen bilgisi öğretmenliğinde de fenle alakalı kpss'de soru yok onun yerine hayatında en son lisede gördüğü coğrafya dersinin sorularına cevap vermek zorunda.

ha kpss'ye tabi olmadan öğretmen atamasına gelince bu ülkede ziraat mühendisleri öğretmenlik yapmış, kpss'de atanmayanları çok görmemek gerekir.
boşuna çalışmışız be bok etmişiz üniversitede ki son yılımızı dedirten yalan olmasını dilediğim haber.
dip not:eğer doğruysa geri verin bir yılımı allahsızlar.