bugün

https://m.youtube.com/watch?v=gAA9YvHOIJ8
Televizyonlarda denk gelmişinizdir
Koton firması işi gücü bırakmış başörtülülerin giyinişiyle ilgili reklamlar yapmaya başlamış.
Yok başörtülü açık giyinebilirmiş, eşofman giyebilirmiş.
Bop projesi olan Ilımlı islamı reddediyorum. islamı şirketlerin çıkarlarına göre yaşayamayız. insanları bu kadar düşünüyorsanız kadın ve erkek işçileri açlık sınırının altında olan asgari ücretle çalıştırmayın, Avmlerde fazla mesai yaptırmayın. Çalışırken özgürce giyinmelerine izin verin.
Başörtüsü eğer islam diniyle alakalıysa dinin emirleri, kuralları bellidir. Bunu değiştiremezsiniz değiştiremeyiz. Kabul etmiyorsan takma başörtüsü kardeşim kimse zorlamıyor.
Başörtüsünü Allah'ın emrettiği örtünmek amacıyla giymiyorsan o zaman dini söylemleri kullanma.
insanlar inançlarını kotonun istediği gibi yaşamak zorunda değil.
Koton yeni bir din üretti de haberimiz mi yok?
Baştan sona itici bulduğum reklam.

Bu işlerden bir miktar anlayan bir insan olarak diyorum ki, hiç mi focus grup yapmadınız?
Hiç mi dışarıdan bir fikir almadınız?

Reklam, aslında görünen şeyin tam tersini düşündürüyor. O kadar ötekileştirmiş, o kadar anormal gibi göstermiş ki normal olanı, şaşkınım.
Gereksiz bir agresiflik, kendi tabanı ile inatlaşan tuhaf bir başkaldırı...

Birçok global markada başı kapalı kadınlar da poz verebiliyor. Adidas reklamı var mesela, kapalı bir kadın normal bir şekilde spor yapıyor. Ve ben bunu bu reklamı izlerken hatırladım. O kadar doğal ki çünkü...

Tamam, yine bir tavrın olsun marka olarak ama ucuz demagojiler yakışık almamış.
"Şimdi saygı moda" sloganını düstur edinmişler ama dine olan saygıyı görmezden gelmişlerdir. Ayeti hiçe saymışlardır.

Tesettür, size mahrem olan kişilerin yanında yüz ve eller hariç vücudunuzun tamamını örtmeniz ve hatların belli olmamasıdır. Sadece kadına özgü de değildir. Ama şuan konumuz kadın.

Müslüman bir kadınsın ve tesettürlü olmak nefsine ağır geliyordur kapanmazsın. Ama ayetin varlığını ve yanlış yaptığını kabul edersin. Buraya kadar tamam. iman yönünden bir sıkıntı olmaz inşaAllah.

Ama, burada resmen islamın emrettiği tesettürü tahrif etme var. Tesettürü Allah'ın emridir ve sınırlarını da yalnızca allah belirleyebilir. Moda veya nefisleriniz değil.

Düşün islamın yakasından!

*saygı hak edene gösterilir. Ayeti tahrif etmeye çalışana saygı mı göstereceğim? Tokat yediğinde tokat atana da saygı duy o zaman. Kendi görüşü sonuç olarak.

görsel
görsel
tamamen yanlış anlamışsın sen durumu adam orada herkese saygı duyun diyor hepsi o.
isteyen dini de dinsizliği de istediği gibi yaşar amk kimseye hesap verecek değiller. reklamdaki kızlar gibi giyinen sıradan halktan pek çok insan var bir tanesi de benim arkadaşım ki ben tesettürlü biri değilim, müslüman da değilim. bir gün bile sen niye böyle giyiniyorsun demedim çünkü haddime değil. asıl siz insanların yakasından düşün amk siktirin gidin.
Hedef kitleyi büyütmek üzerine yapılmış bir çalışmadır.

Bi de botun kenarından ablamızın bacağı görünüyor. Arz ederim
ya sizene yarram. kuran var hadis var. günaha giren girer. vesile olan da girer. Her sikime duyar kasmayın.