bugün

Bugün linkedin'de karşılaştığım rezalete imza atan ajansın sahibidir. Bu iş sahibi arkadaş, junior seviyede bir çalışan alıyor ve performansından memnun kalmadığı için Medium hesabında ve LinkedIn hesabında açık bir şekilde "anti-referans" mektubu yayınlıyor. Olay önce LinkedIn'de büyük patlıyor, soınrasında bu lavuğun yazdığı "anti-referans" mektubu Medium tarafından şikayet üzerine kaldırılıyor. Tabii bu süreçte olay ekşi gibi farklı mecralara da düşüyor.
https://eksisozluk.com/ca...-patron-rezaleti--7399685

Özet ise:
- Koray isimli bu SEO danışmanı, yeni mezun bir arkadaşı işe alıp "iyi maaş (asgari ücretten fazlaymış), eğitim ve sorumluluk" verdim diyor.
- Sorumluluk tanımı, işi bilmeyen / yeni işe girmiş birine 7-8 tane hesap atayıp bu işleri çekip çevirmesini beklemek.
- Bu çalışan arkadaş da işleri patates ediyor.
- Ne hikmetse, iş sahibi beyefendi, bu arkadaşı uzun zaman işten çıkarmıyor.
- En son ne oluyorsa, bu çalışan arkadaşın tüm kariyerini bitirebilecek kadar açık biçimde Medium, LinkedIn gibi mecralarda "ben bu kadar eğitim verdim, maaş verdim ama işleri patates etti. işte bu çalışan hakkında müşterilerimin kötü yorumlarını da sizinle paylaşıyorum." diye 3 a4 post yazıyor.

Öncelikle, bir çalışandan memnun değilsen basitçe iş akdini bitirip muhasebeden çıkışını verebilirsin. Tüm internette ismiyle bir çalışanı ifşa etmek, neresinden bakarsanız bakın çok aşağılayıcı bir durum.
Ayrıca, burada işi yeni öğrenmeye çalışan birinden bahsediyoruz, şark kurnazı kafasıyla 3 kuruş para verdim, her şeyi yaptırayım dersen ve hiçbir kontrol mekanizman olmazsa junior seviyede bir çalışanı her şeyden sorumlu tutamazsın.

TR'de dijital pazarlama sektöründen bir sürü isim, hem Twitter'da hem de LinkedIn'de haklı olarak tepki gösteriyor.

Böyle alçakça ve aşağılıkça hareketlerin tepki görmesi çok güzel, umarım bizim kuşaktan nice böyle
omurgalı insanlar çıkar.

Olayın detaylarının paylaşıldığı Medium yazısı ve LinkedIn postu kaldırıldığı için olayı tüm detaylarıyla özetleyen Sera Laweskho'nun tweet flood'unu paylaşıyorum:
https://twitter.com/Lawes...;t=2JAAifTgx2Y-tunpy3VGsA

Umarım bu ajansla / kişiyle çalışan markalar da oturup bir kez daha düşünür.
dipnot: Gencecik yeni bir çalışanı boklamak için geri bildirim yazan marketing direktörlerine de buradan tekte gireyim, saygılarımla *
Türkiye'nin kesinlikle en iyi, ve dünyanın ise sayılı SEO uzmanlarından birisidir. Türkiye'de kendisine yüklenenlerin önemli bir bölümü bir baltaya sap olamamış, olamadığı için de başarılı olanları kıskananlardır. Türkiye'de dürüst SEO yaparak, sayısız başarı hikayesi yayınlamış, ve yeni nesil SEO'culara da örnek olmuştur. Bir çalışanı hakkında ise yaşadığı mağduriyeti dile getirmiş, sonrasında ise rakip ajansların trolleri tarafından fake accountlar ile suçlanmıştır. Kendisinin arkasındayız, başarıları daim olsun. Adam ülkemizi temsil ediyor.
adının geçtiği başlıkları sildiriyordu en son. şimdi de parayla yazdırmaya başlamış