bugün

Kendi gözlemlerim çerçevesinde tespit ettiğim durumdur. güzelim mevlana şehri su gibi içki içenlerle dolup taşmaktadır. Orda okuyan biri olarak yine kendi gözlemlerim çerçevesinde bu güne kadar birbirini aldatan çiftleri ve kadınını bu denli hor gören erkekleri hiçbir yerde tanımadım. Tek gördüğüm baskıcı fakat içi boş bir iman anlayışı. Tabi ki genellemek doğru değil fakat konya' nın çok dindar olduğu genellemesi de doğru değildir. Tarihi konya' ya ve mevlana gibi zatlara hürmeten ayıptır.
Şehrin batı girişindeki şato-bar dan kaynaklanabilir.
oruç tutmayana laf edip oruç tutmazlar, namaz kılmayana laf edip namaz kılmazlar kısacası bu düşünce yapılarıyla taş kafalıdırlar.
altında erenler üstünde göt verenler.
(bkz: sen çok yanlış gelmişsin kardeş) öğrencisin bi zahmet karatay'ın arka sokaklarından, manastır hayatı yaşanan selçuklu'nun karanlık sitelerinden uzaksın. Kaç yıllık konyalı ben bile şehrin adını iyiye çıkarmıyorum, sana ne oluyor.:) tamam da iki bar gördünüz diye konya dindar, yobaz, ikircikli abaza kimliğinden uzaklaşamaz. Organize dindar, muhafazakar, karıya kıza laf atan fanatik ümmetçiler vs. her yerdeler. Allah belanı versin de demiyorum. insanın doğduğu şehir, az da olsa sevebilmeme neden olan şeyler var tabi.
Tanım: konya nın sözde o kadar da dindar olmaması durumudur.
dindar diyende yok zaten. dinci demek daha dogru olur sanirim.
(bkz: bu dinciler o müslümanlara benzemiyor)

varmi aksini iddia eden?
dinle bezenmiş geleneklerine bağlı oldukları için dindar görünürler. keşke ki dini ezbere değilde, her birey kendi kalbinde yaşayabilse.
doğru önermedir. dindar olmadılar zaten hiç. hep yobazdılar hep de öyle kalacaklar. allah kitap deyip camiden çıkınca meyhaneye karıya kıza gidiyor hepsi. mevlana mezarında ters döndü bu götverenler yüzünden. yaşasa bunların hiçbirine gel demezdi. siktir ederdi hepsini şehirden.
tipip türk müslümanlıgının yasandıgı bir şehir oldugundan oyle gorunmektedır, gerçekte de oyledır zaten. sorun türklerin islamiyet anlayısındadır.

türk müslümanlıgı: içki içer, karıya-kıza laf eder, cumadan cumaya namaz kılar ama ezan okununca müziği kapatıp ayagını öteki ayagının ustunden indiren tipleri barındıran, müslümanlıgın baskalasmıs bir versiyonu.
Nerde psikopat bulunsa konya'dan çıkıyor zaten.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar