bugün

nerde bir konyalı tanısam gözleri hep karı kızın orasında burasında.

hep, altı erenler üstü ...verenler şehri olduğunu anımsatır. müslümanlıkla alakası olanlar sanırım yüzde beş civarıdır.
içki satışında ilk sırada olan, yobazlık dendiğinde akla gelen ilk şehir olarak değiştirilmesi gereken hede. lisede 2, üniversitede 1 konyalı arkadaşım oldu. hepsi ümmet deyip aynı zamanda bütün gün karı kız kovalayan yobazlardı.
gene bir konyalı olarak söylemeliyim ki ''ya hadi bi sie'' dedirten durumdur. Konya da din, takım tutar gibi babadan oğula geçmiş, g*t korkusuyla ,elalem ne der diye yapılan dindir.
Fantastik bir söylemdir. Doğuda olmamasına rağmen fazla pkklı barındırması bu şehri vatan haini yapar. Hz. Ali vatan sevgisi imandandır demiş ve ne güzel demiş. Konya hain, imansız ve fantastik bir şehirdir.
(bkz: #15323394)
Adam burada konuyu kapatmış hala ne yazılır ki..
Bu yüzden en faza içkinin satıldığı şehirdir. Oysa lokantalarında içki vermezler ama nasıl bi tezatsa en fazla satılan şehir konyadır aman ne dindarlık.
of u görmemiş insanların beyanıdır .
bizim chp limiz bile 5 vakit namaz kılar
içki içmez
hanımı kızı örtülüdür
türkiye de böyla başka bir yer bulun ben sözümü yiyeceğim .
en müslüman ne amk yapacağınız tanımlamayı sikeyim.
yalaaaaan ne duyduysam yalan... en müslüman sehir diye bir sey olamaz. sehirlerin dini imani yoktur. insanlarin vardir. ve imanin kimde oldugunuda ancak allah bilir.
Dinin şehri yoktur fakat Türkiyenin doğusundan batısına doğru gelindikçe Kur'an'a saygının arttığını düşünüyorum. Doğusundakiler saygısız demiyorum elbette. Ne anladıysanız eyvallah.
islam dünyası turizm başkenti konya olmasından dolayıdır. bu şehir bu denli modern ve gelişmiş ise islam turizminin de etkisi büyüktür.
Muhakkak gonyalı yazarlar tarafından açılmış başlık.

Ayrıca en müslüman..? Tam çözemediğim tabir.
Toprağın altı erenler , üstü ise götverenlerle doludur. Diye laf var malum yer için.
mal beyani...
Mekkeliler kızgın.
Aynı zamanda kişi başına düşen alkol tüketimi oranının en yüksek olduğu şehirdir. O derece müslüman.
Şaka bir yana oldukça fazla namaz kılan kişi var. Camiler oldukça büyük ve her zaman doluyor.
Ha gösteriş için kılan sayısı epey bir fazla orası ayrı konu.
Doğrumudur yanlışmıdır bilmem ama çok kez konyada bulundum hiç sevemedim.
düşünün artık.
en müslümanımız orası...
Arkadaş böyle genellemeleri nerden çıkarıyorsunuz anlamam.

En iyi müslüman kul hakkına en çok riayet eden takvalı kimsedir. Buna göre bu kişi herhangi bir coğrafyadan ya da milletten olabilir. Yapılacak genellemeler saçmalamaktan ibaret olacaktır.
bu ne be en Müslümanmiş değilmiş ölçme aleti mi var bunun muslamansa allah la kendi arasında insanları illaki sınıflandıracaksanız canlılara karşı yaptığı davranışlarına göre sınıflandırın sizine ibadet edip etmediğinden .
Şehirlerin ne zamandan beri dinleri vardır? Düşündüren durum.
Bir bosna hersek ili değildir .
Üniversitesiyle birlikte bu durumun ortadan kalktığı söylenmektedir. Umulur ki halini muhafaza edebilsin.
pavyona fuhuşa en cok para harcayan şehir olduğu gerçeğini degistirmez. sizinki böyle bir muslumanlik işte.