bugün

(bkz: paso tespit yapan yazar) BAK Bu yazdığımı yazmak istemedim , çünkü çok klişe..
o paso demiş başlıkta ben de laf sokma mealli paso diyeyim vs vs..
ama bu ciddi ciddi tespitin bokunu çıkarma..

sikeyim sonuçta
sonuçta(!) olayın sonuyla ilgilenen hatundur. hadi bi sevişelim diye alev alev yanaarrr. evet adamım! onun ateşini paso söndürecek adam sensin. git ve bitir işini.
kulağı kirleten hatundur. erkeklerde de çok vardır böylesi. tv sunucularının da vazgeçemediği sözcüktür. artık ne sanıyorlarsa bu sözü, anlamadık gitti. güzel konuşmaya katkısı olacağını zannediyorlar belki de. "aman be! 'sonuçta' diyor hep, ne güzel konuşuyor baksana" mı diyoruz içimizden sanki? sıktılar lan sonuçta!
paso pas geçilmesi lüzum olan hatundur.
hemen çaprazında müsait durumdaki arkadaşı pas beklerken, arkadaşının olduğu yöne doğru bombok bir şut çekip bi' de utanmadan "pas o sonuçta" diyen bencil fitbolcuya tercih edeceğim hatun kişi. ayrıca selam ediyorum burdan kendisine. *
hatundur sonuçta. garipsememek lazım veyahut size kalmış artık ne yaparsanız yapın. vesselam;

kadınlar çiçektir çiçekler su ister sonuçta. *
en nihayetinde kelimesinin öğretilmesi gereken hatundur.
paso sinir bozar kız milleti değil mi sonuçta.

düşün..

o kadar kadı kızı...

o bile kusurluymuş.

utanmaz. *
(bkz: sürekli)
bunların netice itibarıyla şeklinde kalıp kullanan erkek modelleri de vardır.
erkeği de mevcut olan türdür. insandır "sonuçta".
ama tiksindirecek boyutta kullananı "ben işime bakarım"cı, "her yol mübahtır"cı, detayın önemini ve yerine göre tadını alamayacak kadar fastfood'cudur. boşalmak için sevişir, doymak için yer.

tabi bir de "bi şekilde"cileri var bunların. ne şekilde olduğu önemsizdir onlar için, "bi şekilde" yollarını bulmaktır dertleri.