1. .
  muhtemelen bir internet linki, bir gazete/dergi haberi ya da arkadaştan duyulan bir cümleyle başlayan heyecan. hayallerinin grubunun konser vereceğini öğrenen kişinin çılgın atması hali. bu tür vakaların %90'ında dört duvar arasında koşuşturma, konser sahibi grubun bir şarkısını haykırma gözlemlenir. bu durum fena halde bulaşıcıdır. bulaşma, kişinin arkadaşlarına "xxx konseri varmış laan" şeklinde höykürmesiyle gerçekleşebilir, dikkatli olunmazsa kitleler bu durumdan etkilenebilir.

  ilk şaşkınlığın ardından bu heyecan yerini konser zamanına kadar gerekli parayı denkleştirmek, konserin gerçekleşeceği şehre kapağı atmak gibi biraz daha panik yüklü heyecanlara bırakabilir.

  tarih genellikle aylar öncesinden belli olduğundan, bu heyecan aylar boyunca bir çığ gibi büyür, büyür, büyür. bir müzik aşığı için en tatlı heyecandır.
  2 -2 ... mosquito queen
 2. .
  hayatın boşluklarını, bana göre dünyanın en güzel sanat dalı olan müzikle doldurabilen insanların yaşayabileceği heyecandır.

  anlatılmaz, sadece yaşanır.

  biter, bir yenisi başlar.

  hayattır.
  2 ... dream theater
 3. .
  konser zamanına kadar artarak giden heyecandır. ama bazı zamanlar çeşitli nedenlerden ( para, sınav dönemi vb ....) yerini konsere gidememişliğin verdiği gam, keder, hüzün kaplayabilir.
  ... rooest
 4. .
  sonisphere 2010 ile tavan yapmıştır. cebimizdeki paraların ise taban yapmasına sebep olmuştur.
  1 ... darkranger
 5. .
  konser gününe kadar, konser veren grubun/grupların konser videoları izlenir. şarkı sözleri ezberlenir. şuan bu heyecanı yaşamaktayım.
  *
  (bkz: sonisphere 2010)
  ... ridemyrocket