bugün

öğrenciye ilaçtır.artık günümüzde böyle komşuların kalmaması acıdır. yapmış oldukları börek,karnıyarık ve daha nicelerinin kokularıyla yetinmemiz hasebiyle ahımızı almaktadırlar. (bkz: annemi özledim)
genelde menüde pişi ya da aşure vardır. asosyalitemizin doruk noktalarına vardığı anlarda öyle bi iyi gelir ki.. tabi tabağı boş göndermemek gerektiği gibi bir inanışa sahip insanlar için sonrasında uzun bir düşünce sekansı vardır ama olsun.

(bkz: komşunun aşure getirmesi paha biçilemez)
başka bir memlekette yaşayan biri olarak ne kadar özlediğim bir durumdur, çokta güzel olur... hele birde bebeklikten itibaren hep aynı komşulara sahipseniz süperli bir durumdur.
anadolu da bir gelenektir, evden biri ölmüşse komşular bir hafta boyunca ev halkı için yemek getirirler, çünkü o evde yedi gün boyunca yemek yapılmaması gerekir,yanılmıyorsam şamanist dönemden kalma bir gelenektir bu.
eeeee zamanı evvelinde ne demiş peygamberimiz, komşusu açken yok yatan bizden değildir.
insanın tok olsa bile yiyesi gelir komşunun getirdiği yemeği.
baldan tatlıdır. canım komşu. bir tanesin.
öğrenciye yapılmış yapılacak büyük iyiliklerden bitanesidir. yemek yapma derdinden kurtulunmuş olunur.
komşu komşunun külüne muhtaçtır sözünü hatırlatan komşudur. güzel yemekler getirdiği sürece karşılığınıda görecektir.
çok sevaptır. hele ki öğrencilere veriliyorsa daha büyük sevaptır. veren el, alan elden üstündür.
akşam işten gelmişsinizdir ve evde tek kalıyorsunuzdur. bir kişi için yemek yapma zahmetine giresiniz hiç yoktur. işte o arada kapı çalınır. Ayşe,Fatma,Naciye adı farketmez işte o komşu teyze elinde dumanı tüten yemekle gelir. hal hatır edilir. yemek sonra mis gibi mideye indirilir. allah razı olsundur.
öğrenci evinde duyulan yemek kokusu üzerine. sürekli hayal edilir komşunun yemek getirmesi.
eğer komşu megan fox gibi bir şeyse cennet mutfağından geldiğini düşündürecek durumdur.
Kaldımı öyle komşular bu devirde ? Aynı abartmanda oturursunuz ama bi merhabanız bile yoktur ! keşke olsa hoş sohbetler sonrada bunları beraber yiyeceğimiz hoş bir akşam yemeği ile taçlandırsak ey misafirperverliğiyle ünlü ülkem !
Kaseyi boşaltıp geri vermenizi ister. Ananınz olsa Kaseyi boş vermezdi heralde. Niye zahmet ettiniz falan derdi anneninz ama siz sanki kapıcı siparişleri getirmiş gibi davranırsınız.
komşuda pişer bize de düşer usturubunu ahlak edinmiş komşunun yemek getirmesidir.

(bkz: komşu komşunun külüne muhtaçtır)
Üniversitede evde kalıosanız çok iyi gelir tabi boş verince biraz utanılır ilklerde ama sonrasında tabi eğer getirirse alışıldığndan sorun olmaz.
eski öğrenci evimde sık sık yaşadığım durum. şimdiki komşularda pek hayır yok. eeee ne demişler " ev alma komşu al."
yiyemediğim yemektir. burnu havadalık filan değil ama annem dışında birinin yaptığı yemeği kolay kolay yiyemiyorum, olmuyor yani.
O yemek getiren komşu çocuğu benim bik bik hanım izdivacınıza talibim.
Hollanda biletlerim hazır, çiçeğimi çikiletamı aldım sizden haber bekliyorum.
En sevilen komşudur o komşu. Arada böyle hoşluklar yapıyorlar sağolsunlar.
"Dj set'in çok güzeldi bizde üst kattan dinledik"ifadesi ile elinde kocaman bir kremalı pasta ile kapıya dayanan aysel teyzeye yürekten selam olsun.Yıllar geçmiş artık sadece oturmaya gelebiliyor canımın içi.