bugün

paralel evrendeki zik kafalıların işi. fringe dizisinde de sevmedim zaten bu paralel evreni. yok bishop, yok dunham. alayı hep komünizmi eleştirenlere kapitalist diyor, şerefsizler ne olacak işte.
(bkz: berk o bilgisayarı kırdırıcan bana)
islamı eleştiren müslümana ateist demek gibidir.
yobazlığın kelime anlamı bir şeye korü korüne bağlanmak, dışındaki her şeyi şiddetle reddetmek ise eğer, yobazlıktır. her gorüşün iyi yonleride vardır kotü yonleride. kimisininki az, kimisininki fazladır.
kapitalizme alternatif başka bir sistem düşünülemediğinden ötürü söyleniyor olabilir.
kapitalizmi eleştiren herkese komünist demek gibidir. karşıdakinin fikirlerini bir tarafa bırakıp onu bir sınıfa dahil etme çabasında olan zihiniyetin ürünüdür. sonuçta o sınıftan sayıp bu zaten bize karşı demek daha kolay tabi.
ideolojilerin kullandığı klasik bir yöntemdir. ideolojiler önce tek tip düşman yaratır ve ona göre savaşırlar. bir şeriatçıya göre kendisinden olmayan herkes kafir, komüniste göre faşist, faşiste göre komünist, milliyetçiye göre vatan hainidir. ideolojilerin bundan başka birşey üretmesini de bekleyemeyiz. bu yöntem mücadeleyi kolaylaştırır.
Düz mantık , yüzeysel tepki yaratmak için yapılan yorum . çoğunlukla anlık tepki içindir bu tarz eleştiriler .
(bkz: emekçinin tezgahlarını yıkan komünist/@diye yaziyorum ben)
fazla genellemeci bir yaklaşımdır. mesela eleştirenlerden bazıları monarşiyi veya feodalizmi savunuyor da olabilir. yahut * anarşist de olabilir.
bi faşist veya bi anarşistin kalkıpta komünizmi eleştireceğini sanmıyorum. oturup komünizm eleştiriliyorsa %90 bu kişi kapitalist bir düşünceye sahip.
cnc ustalarının işidir. her şeye bi kalıp amk.
Milli herhangi bir değeri korumaya çalışan her insana faşist damgası yapıştırmakla özdeş olan durumdur.
komünizm eleştirilmeyecek bir sistem midir? mükemmel olsaydı sanırım şuan esamesi okunmayan bir rejim olmazdı. kendi içinde çok boşluğu olan bir sistemi tabiki eleştiririm. bu beni işçi düşmanı paraya tapan biri yapmaz. bayılırsınız at gözlüğüne.