bugün

(bkz: nereyi imzalıyoruz)
önüme koyduğunuz kağıtta "önce herkes insan olacak, insan olamayan ve insanca yaşayamayan mallar siktirip gidecek" bile yazza sadece; imzalıyorum..
çok güzel bir rüyadır. ancak uyanma vakti geldi gençler bunların gerçekleşemeyeceğini herkes biliyor.
(bkz: lanet olası komünistler)
(bkz: ahh nerdeee)
(bkz: rüyada bile görülemeyecek güzellikte)
sırf 3. madde için bile oy verebileceğim partinin hedesi enteresanmış baya.
devrim rüyaların gerçekleşmesidir. her rüya elbet bir gün gerçek olur. rüya demeye devam.

altına imzamı attığım kararname.

not : küba içinde rüya diyolaaağğdı.
rüyadır.
bunları yapınca kuzey kore bile olamayız.
onların geninde ülkeleri için hayvanlar gibi çalışmak var. bizde o bile yok.
(bkz: biz aşağıda imzası olanlar)
16 bu maddeyi devrimden sonra kendi çıkarlarımıza göre değiştireceğiz. nede olsa devrim yaptık dimi amskym, bırakın da o kadarcık hakkımız olsun. ha unutmadan; bizden habersiz karı kız olayları olursa çok sinirlenicez kızıcaz, yakıp dökücez falan fistan.

dı çe.
ülke halkını, gerçekleştiği takdirde, kelimenin tam anlamıyla 'mutlu' edecek kararlar listesi. ömrümüz yetermi bilmiyorum ama, umarım bir gün bu ülkede, eşitlik ve dışabağımlılık son bulacak, yanlız ve güzel ülkede, insanca ve kardeşçe yaşayacağız.
güzel rüya, ulaşılamaz ütopyadır.

not:küba dünya devi oldu da biz mi kaçırdık acep recep.
ülke hayalperestler yüzünden, kalkınamıyorya.

2010 ve bu megolamaniyi yaşamaya devam ediyorlarya.

2011 e giremek üzere iken manifesto yayınlıyorlarya.

(bkz: devrimci testis) komedisi.
birilerinin birileriyle fena halde taşak geçtiği kararnamedir.
nereye siliyorsun onca borcu, kimden alıyorsun fabrikayı, toprağı?
lenin yaptı aynısını 100 yıl önce hangi rus mtlu oldu?
hayaldir bunlar mirim hayal.
beğendiğim kararnamedir fakat bunlara ne kadar bağlı kalınabilir o gariptir.

1. dış borçları iptal etmek savaş sebebidir.
2. ilaç firmalarını dışarıo atacağız ilaç sanayini geliştireceğiz. onu geliştirene kadar kanser hastaları böyle abudik ubidik kötü hastaların ilaçlarını göttenmi çıkaracaksın.

sadece 2 tane bulabildim. eğer siz bulabildiyseniz yazın.

not: emperyalizmden nefret eden biriyim ve gerçekçiyim
--spoiler--
7 herkes oturduğu evin sahibidir, insan sağlık ve onuruna uygun olmayan evlerde oturanlar bir yıl içerisinde yeni evlere taşınacaktır. elektrik, su ve doğalgazda faturalı dönem sona ermiştir. bu temel ihtiyaçlar, ücretsiz olarak karşılanacaktır.
--spoiler--
olacak mı bunlar arif ?*
dünyanın en modern tıbbi cihazlarına, en büyük ilaç şirketlerine, en iyi doktorlarına sahip; halkın %90'ı refah içerisinde yaşayan, eşitliğin tam sağlandığı, eğitim alanında ileri, askeri alanda dünya lideri konumunda olan 10 bin kilometre uzağımızdaki müttefikimiz küba'yla beraber dünyayı yeniden şekillendirip yönetmemizi sağlayacak kararname.

halkının mutluluktan öldüğü, milyonlarca vatandaşın katledilmediği, "yıkılmış" olan sscb'de yeniden kurularak müttefikler arasına katılacaktır.

insan haklarının en güzel örneğini veren kuzey kore ve çin de en büyük müttefiklerimizden olacak, venezüella da bize petrolünü vererek kalkınmamıza yardımcı olacaktır.

bütün zenginlerimiz de zaten halkın mutluluğu için paralarını, fabrikalarını huşu içinde devlete teslim edeceklerdir.
daha önce kominzmin geldigi yerlere bakılarak cevap verilesi durum ama ugraşmaya gerek yok çünkü artık öyle bir derdi yok insanların.
17 - herkese tek tip monoton bir hayat sağlanacaktır.
18- herşey sosyale yani halka ortaktır. öyle am göt dal taşşak benim yoktur. abaza bay ve bayan yoldaşları düşünmek lazımdır . herkes haftada 3 gün abazalara verecektir.

yazarın özel editi : bunu uygulasınlar. devrim 3 günde gelmezse cümle alem bana versin.
ancak balık kavağa çıktığında hayata geçebilecek olan kararnamedir. hayal kurmak güzeldir.

ayrıca komünizm güzel bişey olsa başbakanımız getirmez miydi bu ülkeye?

süleyman demirel ne demişti zamanında,
--spoiler--
bu memlekete komünizm lazımsa onu da biz getiririz
--spoiler--
bakınca buna ciddi ciddi inanların farkedildigi kararnamedir, ya hacıabiler kafanız mı güzel kimden fabrika alıyosun hangi dış borçları siliyosun sölerken kolayda iş yapmaya gelince bi dur derler adama, ayrıca milletvekili maaşları işci maaşında yüksek olmayacak diyorsun, inşallah işcilerin maaşını milletvekili maaşlarına denk getiriceksindir yoksa vekil maaşlarını işci maaşına düşürürsen bişe degişmez. ayrıca amerikan üslerine el koymak ne silahları tsk ya geçirmek ne bi sakin olun. ayrıca en büyük müttefikimizde kübaymış, hala 1950 model araba kullanan, castro ve ailesinin yönettigi küba. bide bu saglık sektöründe küba nasıl ileri bi anlat hele türkiyenin 20 de bir nüfusu olmayan küba 80 milyon nüfusa ne fayda verecek.
15. madde hariç tüm kalbimle desteklediğim kararnamedir. bu kararnameyi desteklemek için komunist olmaya gerek yok, insanın içinde vatan sevgisi olsun kafi...
hemen alalım biz bunu. nerden temin edeceğiz. lan eğitim bedava diyor olaya bak. hemen alalım cevdet
bazı maddeleri uygulansa ülke kalkınır örnek 8,9 ve 10. madde .
(bkz: komünist değilim)