bugün

her kelimesinden komünizim akıp da hala levi's, nike, puma, adidas, marlboro, danone, mcdonalds vb türk düşmanı ülkelere ait ürünlerle onları besleyen zihniyetin, acınası tavırıdır.
rus pazarından alış veriş yapmaktır.
karl marx okuyup kadıköy tek büfe de yemek yiyip zehirlenmek istemeyen insandır.

avrupai standartlara uyalım bir sonra konuşuruz ha canım?
sadece laf insanı olanların yapmakta hiçbir beis görmediği eylemdir. dedikleriyle yaptıkları çelişen insanların durumlarında mantık aramak da en büyük mantıksızlık olsa gerek.
tezattır. böyle kişiler sadece 'ben solcuyum' diyerek taraftar toplamak ya da gösteriş yapmak için solcudurlar.
bir şekilde türk malı olarak piyasaya katılmış olmaktır.
sermayenin memleketi olmaz diye düşünendir. 130 milyon'a mavi jeans pantolon alacağına, x jeans pantolona 15 ytl verendir. şudur budur. sonuçta bir şekilde düzene katılacaktır, önemli olan ne taraftan katıldığıdır.

asıl sorgulanması gereken, türk milliyetçisi olup da türk malı kullanmayanlardır. çünkü komünistler sermayeye düşmandır, diğer ülkelere değil.
en başta komunizm ideolojisi ülkesinin bir üretim toplumu olmasını şart koşar. tüketim toplumunun egemen olduğu bir ülkeler başka ülkelerin pazarı olmaya mahkumdur. bu yüzden, ülkesinde yerli malı üretiminin durduğunu gören ya da ülkesinde üretilen malların pahalılığından ve kalitesizliğinden şikayetçi bir vatandaşın yabancı malları kullanması bir lüks değil, tam tersine bir zorunluluktur.

bu nedenle, en başta suçlanacak olan kişiler komunistler değil, o dönemin iktidarı olmalıdır. ülkeyi yabancı sermayeye mahkum eden ve bunları açığa çıkarmak isteyen aydınları susturan bir yönetimle komunistleri geçin, ürettiği malın kime ve ne kadara satıldığını dahi bilmeyen üreticilerde yabancı mal kullanmak zorunda kalacaklardır.
cahil zihniyetin ürünüdür. bilmez ki sermayenin vatanı olmaz. türk olanın da olmayanın da amacı aynıdır*, bu nedenle türk malı almayı ulusal çıkarlara hizmettir diye görmek yanlıştır. çünkü Ulusun çıkarları diye bir şey yoktur. ortada Ezen-ezilen, sömüren-sömürülen ilişkisine dayalı burjuva çıkarları vardır. bu da ancak devrimci sınıf mücadelesiyle yıkılabilir.*
genellikle 17'lik balon komunistlere özgü bir durum.