bugün

koleje giden kişiyi kıskanmakla kalmayıp onu karalama işlemine geçen canlılardır bunlar.
(bkz: koleje gidenler insan gidemeyenler yaratik)
kolej e gitmenin kıskanılacak bir tarafı yok. alırsın egonu basarsın binersin ankaraya. kolej yazısını gördün mü inersin. eğitim kurumu olan koleje gitmek ise bundan daha mühim değil. üniversite çağına gelmiş de geçmiş insan, bebeleri niye kıskanır allah aşkına? ha kıskanır da o binaya giriyorlar diye değil. el bebek gül bebek, omuzlarında hiçbir yük olmadan yaşıyorlar diye.
http://www.imaginismstudi...-creature-monster-sea.jpg
yaratık mı?
canın sağolsun...
koleje giden yaratık sözlüğe girip "koleje giden insanların kültür seviyesi daha yüksektir" şeklinde açıklamalar yapar, izlenimler bırakırsa bsg yemesi gayet doğaldır.
biz ne yaratiklar gorduk koleje gitmislerdi.
biz ne isanlar gorduk hic koleje gitmemislerdi.
halk sairi akl-ı selim
birincisi her insan gibi o da bir yaratıktır.
ikincisi kıskanmaz. zenginlere* ve onların çocuklarına karşı bir soğukluğu vardır. bu soğukluk, zenginlerin hayata bakışına, kültürlerine, kibirliliğine karşı duyduğu nefretinden gelir. keşke ben de öyle olsam diye düşünmez. * *
egitimde fırsat esitligi olmadıgı sürece var olacak durum . zira hangi cocuk icinde yüzme havuzu olan okul istemez ki kıskanmasın.
(bkz: yaratık deme alınıyorum)
kolej hakkında gayet objektif olarak açtığım iki başlığı görmemiş gibi eksileyen yazarları içine alan insan sıfatıdır. halbuki aşağılama yoktur birşey yoktur o entrylerde. ama nedense delicesine eksi aldı ikisi de.

altına da gayet seviyesiz şeyler yazıldı. kimisi zengin züppesi ilan etti, kimisi sürtük dedi.

(bkz: böyle yazarlara böyle başlık)
(bkz: parası var diye g tü kalkmış insan)
(bkz: parası yok diye yaratık yerine konmus insan)
en asil duyguların "yaratığı".

koleje insanlar gider, onları yaratıklar kıskanır...
(bkz: başlığın son kelimesinde sövme ihtiyacı)