bugün

mucitliğe giden ilk adım sayılabilir.
yapmadım diyen bizden değildir.
(bkz: spetzi)
güzel bir içecek oluşur. bir de bunun kola+fanta+zafer gazozla yapılmışı vardır. o da ayrı bi lezzettir.

hatta ben bi deneyeyim dedim tüm bunların içine kakaolu ve sade dondurma da attım. acayip bir şey oldu. iğrenç biriyim sanırım. hğğm.
dizel gibi bişey. hoş bir tadı vardır.
halk arasında mazot diye bilinir, über zevkli bir eylemdir.
her ergenin mutlaka denediği kokteyl karışımı.
yapılmışı varken gereksiz iştir.
ama memlekette yok aslı.
budur:(#13258740)
Genellikle pikniğin sonlarına doğru yapılan eylemdir. Bardakta kalan fanta ile şişede kalan bir bardaklık kolanın karıştırılması gayet normaldir. Yapmayan bizden değildir.
ikea'daki beleş içecek reyonunda denemiş bulunduğum eylem. tadı bi değişik oluyor, denemeyin ziyanlıktır.
seni çılgın hadi oradan.
ilkokul yıllarında yeri malı haftasında hani herkesin pasta ,börek, fındık fıstık getirip topluca yenilen yiyeceklerin yanında cola, fanta olurdu yerli olmayan mal. işte o zamanlar bu karışımı içmek ayrıcalıktı.
(bkz: sarı kola).
çocukluk kokteyli..
Çok fena kafa yapar .
imkansız. biri siyah öteki turuncudur.

renk körüyseniz bişe diyemem tabi.
(bkz: conta)
doğum günü partisi veren insanların ertesi gün yemek yanında içecek içmek istemesiyle başlayan hadise(malum fanta sadece doğum günlerinde alınıyor). kişi kola ve fantaya sahip olmanın kudretiyle ikisini karıştırsa neler olabileceğini ve tadının nasıl olacağını merak etmesi sonucu gerçekleşir.
Küçükken yaptığımızdı..
Kola ile limonlu sodayı karıştırdım baya iyi olmuştu.
Dedemin "kokteyl" diyerek yaptığıdır.
kola ve gazoz karıştırırdım ben de. tanım: ara sıra yaptığımdır.
kola ya fanta
fanta ya kola demek. ?
yurt dışında mezzo mix altında satılan karışımdır.
küçükken yaptığımız piskopatımsı bir harekettir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar