bugün

Evde roller değişmemeli kadın kadınlığını koca kocağılığını yapacak kimse kimsenin rolünü çalmicak.tabi bu devlet kanunu deyil esnek olabilir ama zihniyet değişti.
Bütün fedakarlık erkekten bekleniyor evi geçindir romantik ol sürekli süpriz yap gönlünü hoş et tamam olsun ama tek taraflı deyil.
Çocuk olduktan sonra hazırlamaması normaldir.
Melekleri bilmem ama adamın hayır duasını almadığı kesin.
Türk geleneklerine uymayan kadındır. Artık türkiyede evlenmek için rekabet var. Kocasını Nataşalara kaptırır benden söylemesi . Ha bu arada ukraynadan her gün uçak dolusu kız geliyor çoğu evlenmek istiyor.
görsel
Çalisiyorsa olabilir ama çalismiyorsa onun amk anasini sikerim her sabah döverim.
saygı ve huzur olmayan bir ortam hazırlıyordur.
yarım kadındır tek vasfı para harcamaktır.
Dilberay' ın deyimiyle, " zorunda mıyım" dedirtir.

Yok yok şaka, hakedene hazırlanır elbette, pişiler, katmerler yapılır, kayısı kıvamı yumurta hazır edilir, en has tereyağına, en özel ballar sürülür de ağzına verilir, çayın en demlisi, sütün en kaymaklısı içirilir.

O kahvaltı, çiçekli bòcekli , neşeli masa örtülerine hazırlanır, hatta minnoş notlar bırakılır tabağına bee...
Hey yavrum heyyy!

Ama hak edene!
Ne yiyeceğinizi kendiniz belirlersiniz beyler!
Bu bilgi de, size kıyağım olsun!
Yazın bi kenara.
Velhasıl herkes yapması gereken şeyleri yaparsa sorun yok gönülden yaparsa ne ala. illeki bunu görev zorunlu gözüyle bakmamak lazım.
zorunda olduğumu sanmyorum eşit şartlarda çalışıyorsak ve kahvaltı etmek istıyor'sa kalkıp kendi kahvaltısını hazırlasın.eğer çalışmayan bir ev hanımı ise zaten eşine hazırlıyordur ki öyle görmüş öyle yaşamı seçmiştir. Günümüzde çağdaş yaşayan beylerin hala bu kafada olanı var ise şaşırmaya devam edeceğim sanırım.şimdi bu yazı kaç eksi alacak onuda merak etmiyor değilim hani
Uykusu olan kadındır.
Bırakın uyusun. Uyku kalp ben.
Bırakın da bunu kocası düşünsün.
Şu zamanda en iyisini yapan kıymeti bilinecek kadındır.
bir köle olarak haddini aşmış bir kadındır.
Sevgililik hayatında az peynir, az domatese alıştırılır, nişanlılık zamanı aşkım haftada 2-3 gün kahvaltıya gidelim olur. Evlilikte ise artık olay börek ve Poğaçadan ibarettir.
Kocasıyla birlikte güle oynaya kahvaltı hazırlayıp mutlu mesut yaşayan kadındır. Bilmiyorum böyle kadın varmıfır ama inşallah vardır.
kadın hazırlamalı tabi ki.
Muhtemelen soyu tükenmiş hanımlardır.
Bence ev hanımı ise adam, karısı hazırlaması gerekir ama ikiside çalışıyorsa yardımlaşma şarttır. Çünkü kadının üzerinde de yük var. Hem ev işi hem işe gitmek yıpratır kadını. imece usulü.
Bi arkadaş da yazmaya çalışmış (hemen vurmayın sonuna kadar okuyun)
ağustostan sonra ekilen darıdan
gün doğumundan sonra oğul veren arıdan
kocasından sonra kalkan karıdan hayır gelmez derler.
ve lakin burada mevzu kahvaltıyı kimin hazırladığı falan değil. kapitalist düzendeyiz ve ailelerimizi sabah kahvaltısı ve akşam yemeği haricinde görme imkanımız maalesef pek yok. e böyle bir dünyada eşimle beraber kahvaltı yapamıyorsam akşam yemeğini beraber yiyemiyorsam yataktan yatağa s2şten s2şe mi evlilik yaşayacağız?
hulasa kimin hazırladığı önemli değil vesselam ama o kahvaltının mutlaka birlikte yapılması gerekir...
Bnm Son bir senedir yaptığım şey maalesef ki. içim çok cız ediyor ama sanki bir senedir hasta gibiyim yataktan kalkamiyorum. Ama uyanicam inşallah bi allaha emanet ol demek lazım hep yapardım da çocuk cok yordu belki de
Uzak durulması gerekendir. Evet.
normalde düzenli olarak hazırlayıp bir gün hazırlamadıysa herhangi bir sağlık problemi veya farklı bir sorunu olabilir. ilgilenilmelidir. ancak hiçbir gün kahvaltı hazırlamıyorsa ve ben hazırlamam diyorsa hayır gelmez. çünkü bu böyledir, kadın eli değen şey güzeldir. bir kadının hazırladığı kahvaltı da güzel ve hoş olur. sizi mutlu eder, dolayısıyla kendisi de mutlu olur. bundan keyif almalıdır. diye düşünüyorum. ayrıca o gün yorgun da olabilir. canı istemiyor da olabilir. huzursuz da olabilir. o zaman da kalkar ben hazırlarım. elime yapışacak değil. ya da kahvaltıya götürürüm. gerekirse yemek de yaparım. her şeyi yaparım. biz anamızdan babamızdan böyle gördük. ama bir sorun yoksa o kahvaltı da hazırlansın yani.
kadınlar erkeklerin hizmetçisi yada erkekler kadınların hizmetçisi değildir hazırlamak zorunda değil iyi niyetinden hazırlar o Kadar. peki neden erkekler karısına kahvaltı hazırlamıyor yemekten anlamıyorsa bir yerlere kahvaltıya götürmüyor bunlar karşılıklı yapılması gereken şeyler.

edit: neden eksi butonuna yüklendiniz lan?