bugün

karı bulmanın da aynı oranda giderek zorlaşmasıyla paraleldir.

not: karı derken, eş olarak karı.

edit: açıldıktan 10 dakika sonra başıma kalan başlık.
(bkz: Lan allah cezanı vermesin)

Ne biçim başlıklar açıyorsunuz arkadaş.
Güldüm bi de. Töbe töbe.
Nedeni şudur efendim,

artık okullarda piç diye nitelendirdiğimiz çocuklar iş bulamıyorlar, yani bunların alıcısı çok az. Bu yüzden bunlar kalıyor böyle.

inek diye nitelendirilen çocuk ise parayı bulunca piçe bağlıyor, evlenmeyi düşünmüyor. Bunlarda böyle kalıyor.

Türk kızı da lisede piçle, üniversitede düzgün çocukla takılmak istediği için evlenecek koca bulamıyor. Bu kadar net.
kuyruktaki renkli tüyleri iyice açarak çiftleşme dansı yaparsanız mutlaka eril bir bireyin ilgisini çekecektir.
oo tokmakçı paradise. senle daha kim evlenir kızım. seni anca tokmaklar geçerler.

edit: tokmakçı paradise kaçmış beyler.
hem kariyerli, hem yaşına uygun, hem zengin, hemde dediğini yapacak. Eee sen nasılsın bir baktınmı kendine dilberay ?
"Çocukta yaparım kariyer deee" yi ciddiye almadık kızlar.

Aman kariyer olsun. Iş bulalım. Isı bulduk dur gezelim. Araba alalım. Amaaan kazandığımız parayı yiyelim kendi ayaklarımız üzerine duralım derkeeeen o evde oturup bütün gün elinde kahve pembe dizi izleyen hanım arkadaşlarımız iyi adamları kaptı gitti.

Biz?
Her yaz 3 5 küçük altını kendilerine taktık.

Kör kütük aşık olunacak yaşlar geride kaldı ona kulp bul bunun mesleğini begenme aman bu adam şöyle böyle deme yaslarindayiz galibaaagggg.

Kedi mi alsak?
beni zerre kadar zorlamayacak olan zorluktur. erkeğim de ondan.
Korkunun ve beklentinin anlamsızca artmasıyla doğru orantılıdır. Hayat olduğu gibi kabullenilmeyip hayalle yaşanırsa sonuç bu malesef..
Güzel olduğunuz için peşinizde kuyruk olanlar evlenme niyetinde değil hanımlar. Yine malı götüren çirkinler.
koca arayanlar için zordur. koca aramayın kızlar, sadece bekleyin o kendiliğinden gelir. ve tabi gelirse senindir, gelmezse evde kaldın demektir *
olum hep bu çirkinlikten evde kaldım ben biliyodum.
gözünüzden alev çıkmasa kolaydır aslında.
Hayalindeki gibi birini bulmak istiyorsun. Lakin unutuyorsun. Orası senin ütopyan ve ütopyaların gerçek olması zordur. Herkes farklıdır hayatta.
Mağaza mağaza gezip ürün beğenme benzemez.
yazar burada kanayan yaraya tuz basmış.

(bkz: evlenilecek erkeklerin karaborsaya düşmesi)
dahada zorlaşacak koca olabilecek adamların hepsi evli.
ADAM MI VAR Ki MK YERiNDE.
züppelerle takılan tabi bulamaz. zengin koca arıyorsundur orası ayrı. o da sana bakmaz.
arayan mevlâsını da bulur belasını da.

sen ara, mutlaka bulursun.

ara ara yakın mesafe bitmiş olsada..

pardon o şarkıydı.

allah herkese hayırlı olanı versin.

saygılar sunuyorum azizim...
Allah çirkin şansı versin diye boşuna dememişler. Hayır yani iki lafı bir araya getiremeyen tek derdi çanta ayakkabı olan fondotenden dolayı yüzü kireç bağlayan çok arkadasim koca buldu beni gorduklerinde aa canım sana da yapalım diye avutuyolar sağolsunlar. Ulan ben napim sizin kocalariniz gibi kocayi boyle kalırim evde daha iyi diyemiyorum tabi. Ay çok dertliyim şu köşede azcık aglicam.
Aslında koca değil keriz arayanların yaşadığı zorluk bu. Yakışıklı ve zengin olsun, eli açık olsun, bana baksın triplerini geçtim bunların dışında daha bir çok tribiniz var. Evlilik misal, bilezik olcak illaki. Kız tarafı der ki e zaten evlendikten sonra sizin. Allah razı olsun düşündüğün için bizim olmasın isterseniz parasını ben ödedim sorun değil yani.

Sen neden niyeti ciddi bir erkeği böyle zırvalarla evliliği ertelemeye, 5 bin lira daha ödemeye zorluyorsun ki? Nişan olcakmış, bir insan ya biriyle yaşamaya karar verir ya vermez, flört edilen zaman nişan manasını taşıyor zaten. Yüzüğü elbisesi zartı zurtu sürekli bir masraf. Sikimsonik bir elbiseye 500 lira ödetmeye gerek yok.

Herkesin kızı özel olabilir ama herkes zengin değil, insanların niyetleri ciddi olduğunda bunları aşması gereken problemler olarak önüne koyarsanız iki tarafta bekler.

Ha umurumda mı değil, bulursanız böyle biri hemen evlenin. Her şey dahil paket aramayın onu diyorum yani.
hangi tarzda eş aradığınıza göre kolay veya zor olacağının belirleneceği mevzudur..

iyi bir eş istiyorum bizi hayatının merkezi yapsın aldatmasın sevsin ilgi göstersin değerli olduğumuzu her adımda hissettirsin diyorsanız ve bunu fiziki özelliklerini + maddi durumunu çok göz önüne almadan yapıyorsanız bu tarz erkeklerden her yerde var. gerçekten var..

iyi bir eş istiyorum tipi ve fiziği düzgün olsun maddi durumu çok iyi olsun her istediğimizi alalım yiyelim içelim severse de ekstra olur tarzı arıyorsanız bunlardan az sayıda var. özellikle fiziki durumları ve maddi durumları çok iyi olanlardan. az oldukları için erkenden tükeniyorlar bulmanız zorlaşıyor. bulanlara da dikkat ederseniz bir çoğu sonunda mutsuz oluyor ya aldatıyor ya aldatılıyor iş fiziksel müdahalelere kadar geliyor.. çünkü bu özellikleri barındıran arkadaşlar kadın erkek fark etmeksizin hayatta her istediklerini fiziki durumlarından dolayı kolayca elde edebilen insanlar. insanlar böyle tiplere ilgi gösterir hem özel hayatta hem iş hayatında. etrafınızda mutlaka vardır güzel bir kadın çalıştığınız yerin el üstünde tutulanıdır ne yaparsa yapsın görmezden gelinir. erkekte öyledir iş yerindeki kadınlar pervane olur etrafında her istedikleri yapılır bir şekilde. dolayısı ile kendilerini geliştirme ihtiyacı hissetmiyorlar çünkü her şey önlerine sunuluyor. iş ilişkiye geldiğinde sevgili veya eşlerinden ayrılırlarsa çok kısa sürede yenisini bulabileceklerini bildikleri için fazla sallamazlar sizleri..

velhasılı eş bulmak zor değil aslında çok kolay. fiziki özellikleri tamamen yok sayın dersem yanlış olur sadece çok takılmayın. maddi şeyler her zaman gelip geçicidir erkek çok yakışıklı olabilir fiziken çok cazip olabilir ama 1 saniyelik bir kader oyununa bakar. maddi durumu çok iyi olabilir oda sadece bir krize bakar. bu maddi şartlar değiştiğinde karakteri düzgün değilse anahtarı denize atılmış bir kafes içerisinde bulabilirsiniz kendinizi. gidemessiniz de bu şartlar değiştiği için bıraktığınızı herkes bilecektir eliniz kolunuz bağlanır kalırsınız.

biraz uzun oldu kusura bakmayın konu uzun çünkü..
şartları zorlaştıran bizleriz sadece. evlilik nasip işi. ayağına gelen nasibini tepme sevgili hanım kardeşim. ananın dananın sülalenin ağzına bakıp yorgunu yokuşa sürme. erkeğin gücünün üstünde beklentilerin içine girip de olacak işi bozma.

kolaylık göster sevgili kızım, kolaylık göster ki kolaylaşsın.
Olayin koca bulmak olmadigi durumdur.

Olay koca bulmak degil. Bulunan kocayi elde tutabilmek. E koca dedigin bulunuyor. Kimse birbirinden kacmiyor bu devir de. Tam kafa dengi ben bununla evlenirim ay ne tatli diye dusunuyoruz. Daha sonra karsilikli olarak istemeden de olsa kisitlamalar, gereksiz kiskancliklar, beklentiler ve daha bir suru sey ortaya cikiyor. E evlenirim ay ne tatli dediginiz adam bir anda ben bununla yasayamam ya seklin de sekil degistiriyor. Kavgalar dovusler hop iliski bitti. Sonra ay evlenecek kimse yok oluyor. Erkekler icin de kadinlar icin de bole.

Ha bir anda taniyim hemen evleniyim ay bu elimden kacmasin nufus cuzdanimi vereyim de basvursun kafasini yasayip da adami kacirabilirsiniz tabi. Zor isler.