bugün

bilgisayar klavyesinin tuşlarını yerinden çıkarmaktır. basit klavyelerde pek bir zararı yoktur, fakat özellikle kablosuz klavyelerde tuşu kaldırdığınızda, altındaki mekanizma sizi canınızdan bezdirebilecek bir bubi tuzağı gibidir. tuşları yerine takana kadar akıl sağlığınızı kaybedebilirsiniz. 'ben naaptım', 'hay kafama', 'böhühüsadhsa' gibi nidalarla tuşlar 1-2 saatte yerine takılır. ayrıca klavyenin içinden çıkan kıl, tüy, toz, kağıt hatta cips kırıntıları, sizi, klavyenizden iğrenmeye sürükleyebilir. sonuç olarak yapılmaması gereken gaflettir. çok gerekli görüyorsanız bile sökmeyin, yeni bir klavye alın. maddi açıdan zarara uğrasanız bile kesinlikle akıl sağlığı açısından kara geçeceksiniz.
geriye takması işkenceye dönüşen eylem.
tuşları sökmeden önce klavyenin bi krokisi çıkarılmalıdır ki yerleştirme eylemi işkenceye dönüşmesin.ayrıca dezenfektan içinde bi ekip tutulmalıdır içinden ne çıkacağı belli olmuyor çünkü.*
klavyede tuşlar arasında biriken, pamukçuk halini almış kirleri temizlemenin tek yoludur. çıkardığın tuşları da yağ çözücü özelliği olan deterjan kattığın suda bekletir bir de güzel durularsın. oh! pırıl pırıl içi dışı tertemiz. güle güle kullan artık *
dizüstü bilgisayarlarda kesinlikle yapılmaması gereken eylem.
işkence. hem söken hem sökülen için.
dikkat edilmezse , arada bir iki tuşun kırılmasına sebebiyet verecek olan olay.
okulların bilgisayar laboratuarlarında sıkça rastladığımız olaydır. "acaba zeka küpü arkadaşlarımız o tuşlarla ne yapacak?" sorusunun cevabı hep merak edilmiştir. ama zaten öğrenci milletimize akıl ermez. ne önemi var. genciz işte azizim!
bu işlem gerçekleştirildiğinde bazı notalara basamazsınız. bu arada siyah renkli yani bemol ve diyezlerden oluşan tuşları sökmesi daha kolaydır.
tuşları yerine takarken yaşlandım resmen ömrümden ömür gitti. bi daha mı? asla. parasını verip yeni bi tuş takımı alırım.