bugün

müzik tarihine hakaret eden, sanatın ve sanatcının geçmişine saygısızlıkta çekingen davranmayan karıncalar sürüsü üzerinde galapagos orman çiftliğinde odunlar arasında yakılması gereken müzik cahili insan. franky, herşeyde oldugu gibi müzik konusundaki dehanla da farklısın. sanırım tek ve önemli özelliğin zaten farklı olman.

günümüz dejenere gençliğinin peşinden sürüklenip yavru mıncıklama sevdası yüzünden gitar, bateri falan fıstıga merak salmasn ancak etiyopya sahillerinde görülebilecek bir vaka. yahu bir insan bach'ın eşsiz ezgilerini dinlemeden, beethoven'ın başka galaksiden gelmiş ezgilerine sarılmadan ya da ne bileyim en ele ayağa düşmüş olan mozart'ın sevdiğine tekrarlanamayacak ezgiler haykırdıgı, rahmaninov'un çalınamayan dokuzuncu konçertosuna (hee, zaten çalınamaması dokuzuncu konçertosu olmamasından, hee. bunu da öğreneceksiniz, tamam mı lan?) yaklaşamayan üslupları görmeden nasıl müzik dinliyorum diyebilir? cidden yazık ya. hiç olmazsa toprağında serin ve kaygısız uyuyan bu insanlara saygı duyun. yok alternative rockmış, myeniyetme ses tellerinden ne çıktıgını anlmadıgınız hard-metal-progressive falan. ne lan bunlar böyle? babanız da bunları dinliyodu di mi? kuzum cidden bu tip grupları kimden duyup dinlemeye başladınız? o dinlediğiniz müziklerin sözlerinden allah aşkına anladıgınız tek kelimeyi yazın. ayıp ya.

bakın ödev veriyorum. opeth'in en meshur şarkısını arayıp bulun. tabii bunu franky söylemeyecek. dinleyip arayıp bulacaksınız, başka yolu yok. sözlerinden anladıgınız tek kelimeyi yazabilirseniz venedikte san marco meydanı önünde deniz manzaralı bi restorantta yemek için davetiye göndereceğim. ee haliyle burda da öncelik kızlarda. ama güzel olanlar lütfen. ne lütfeni lan. güzel kızlar bana mesaj atıp söyleyecek. o kadar. bu bir emir yahu.

franky. sözlüğün efendisisin. hee. mesajlarınıza da bununla başlayacaksınız. tamam mı?
(bkz: insanlari kategorilere ayiran kisiliksiz ibne)*
(bkz: orhan baba dinlemeyen çakma insan tipi)
(bkz: insan demem ben)
arabesk dinlemeyen saldırgan tiple bir odaya sokulup sabahatan akşama ajdar dinletilerek cezalandıralası tiplerdir.*
kendine yöneltilen sorulara, ''sumsuk ne la barrağm'' diyebilen tipin ta kendisidir.
--spoiler--
yok alternative rockmış, myeniyetme ses tellerinden ne çıktıgını anlmadıgınız hard-metal-progressive falan. ne lan bunlar böyle?
--spoiler--
progressive rock türünde klasik müzik unsurları bulunur.
(bkz: kendi kendini siken yazar)
(bkz: rahmaninov)
(bkz: sergei rachmaninov)

bir kaç yerden besteci duyup gelmiş yazar söylemi.

19. yüzyılda elektro gitar vardı da Richard Wagner kullanmıyordu.

yine 19. yüzyılda Frédéric François Chopin çok sesli klavyesi olduda mı çalmadı ?

karşılaştırılan müzik bilgisayar tabanlı yapılan müzikler olsa. sümsüktür efendim. black sabbathın getirdiği yeni anlayış, aynı, zamanında Beethovenın yaptığı değil midir ?

peki ya rush. hiç mi dinlemezsin. sergei rachmaninovun çalınması bir hayli zor piyano konçertolarıyla, neil peartin davulları.
(bkz: adamın zevki kardeşim sanane)
rap i müzik sanıyordur.
sümsük degil sadece istedigi müzigi dinleyebilme özgürlügü oldugunu tiptir.
"klasik müzik dinleyenlerde hiç sümsük tip yok yani öyle mi?" diye soruyla karşılık verilesi önerme. "bu işler sadece klasik müzik dinlemekle olsaydı heyheyyyyyyyyyyyyy, daha çokkkk yolun var arkadaşım" da ilk sorunun arkasına derhal yapıştırılır.
lan allahtan bi iki vivaldi dinlemişliğimiz vardı da şu sümsüğe giden salvo bize isabet etmedi. bazen kendimi şanslı addediyorum *. montezuma lan efferim sanan ha.