bugün

Henüz o an yaşanmadı, zannederim yaşanmayacak.
zenginlik, bankada duran dijital rakam değildir. ev, arsa, tapu gibi gayrimenkuller hiç değil. asıl zenginlik seni birinin sevdiğini bilmefdsdshfdhdf.
Ben yatağımda yatarken mutfaktan gelen bardak tıngırtısı sesleri. Çünkü aile en büyük zenginlik.
bu cipsin tadı da ne güzelmiş ya çıtır çıtır....... lan, pringles değil mi bu vay mk ben pringles mı almışım, oha magnum mu o buzluktaki?
zenginlik para miktarının çokluğuyla değil , olasılıkların çokluğuyla alakaladır ...
zekata nail olduğu andır.
Sağlıklı olduğu andır.
Noksanlık hissine sahip olmaması.
+hesabı alabilir miyiz ?

+kanka ben lavaboya gidiyorum dönerim birazdan.

(dönmedi)
etikete bakmadan alış veriş yapmak.
Kolon kanseri olan babamın, ameliyat ve terapilerden sonra, pet taramasından temiz çıktığı an.

( pet taramasının yazımı yanlış olduysa uyarın düzelteyim)
Öğrenciyken o anın gelmesi pek mümkün değildir.
Sadece özel günlerde degil de istediğim vakitte sevdiklerime hediyeler alabilecek, gönüllerini yapabilecek duruma gelmek beni zengin hissettirir.
Herhangi bir şeyin çokluğuna zenginlik denir
Arkadaşı çok olana arkdaş zengini,
Düşmanı çok olana düşman zengini,
Gönlü geniş olana gönül zengini,
Parası çok olana para zengini,
Geriye bir tercih yapmak kalıyor...
Yiğit o dur ki hem gönlü hem de para zengini olsun
Zaten gönlü zengin olanın parası da olur her şeyi de olur.
Mal mülk ile anlaşılmaz bu,

Zenginlik: o an aklına ne geldiyse onu yapabilme imkanı ve özgürlüğüdür.

Misal dan bilzerian, adam aynı gün içinde instagram a 4 tane story atıyor. Dördünde de farklı ilkimde.

işte bu zenginliktir.
Zenginlik nedir huzurluysan yavrun saglik basariliysa helal yedirip yasatiyorsan en buyuk gercek zenginlik budur.Birde sahte olan var oda kendi evinden esinden cocugunun geleceginden cevresini dolandirip sokak f...hselerine romantik masalar saraplar viyagra gucuyle vakit gecirip zenginim deyip kendini kandiran zengin musvetteleri hangisi gercek.
sabahları portakal suyu içmeye başladığımda anladım mayişimdeki değişikliği.
Eve geldiğinde Huzuru varsa o insan zengindir.
Evde huzur bir zenginliktir.
Ailemle ve arkadaşlarımla hayatı dolu dolu yaşadığımı anladığım an.
sahip olunan canlı cansız varlıkların "bir" değil "o" olduğunu fark etttiği an.
ağzınızdan çıkan her sözün etrafınızda yeni yeni beliren dalkavuk tipler tarafından kafa sallama ceket ilikleme manzaraları eşliğinde evet evet ne kadar doğru kesinlikle haklısınız vb. cümlelerle onaylanması.
anne ve babanın aldıkları maaşın akla gelmesi ve cepte duran araba anahtarının hatırlandığı andır.
Hayatın detaylarını anladığı bi' an!

O andan sonra

Zenginiz...