bugün

toplu taşıma gibi yerlerde kitap okuduğum için hep okuduğum kitabın ilk sayfasına birkaç tane post-it yapıştırırım. okurken beğendiğim yerler olunca ilk sayfadaki post-itlerden alıp yapıştırırım. sonra da müsait bir vaktimde o yerlerin altını cetvelle çizerim. ayrıca ara ara kitaplarımı alıp altını çizdiğim yerleri okumak çok sevdiğim bir aktivitedir.
kitabın %90'ına yapılan şeydir.
Kitap okurken önemli yerlerin altını kalemle çizmek eylemidir.
Bir romanda kendime çok yakın bulduğum bir iki cümle mutlaka çıkar. Kitabı elime alıp tekrar onları bulmak eski günlükleri okumak gibi geliyor bana. Severim.
5 defa okuduktan sonra tam anlamıyla idrak edebildiğim cümlelerdir.
Cok ozeniyorum kitap okurken tereddutsuz altini cizenlere ama ben bunu yapamiyorum, kitabi benden sonra okuyacak olan kisinin okurken hangi cumlelerin altini cizdigimi gormesi ve hmm redviolin bu cumleyi cizmis demek burda duygulandi kalbinin derinliklerinde boyle bir his var icinde boyle bir kirginlik, kizginlik var diye dusunme olasiligi beni cok geriyor.
çok önemli bulursam başka bir kağıda yazarım.Güzelim kitabı çizmeye gerek yok.O yüzden ikinci el kitap alırken sevdiğim bir kitap bile olsa bu sebepten almıyorum.