bugün

bir zamanlar ben. bu sayede hayal kurma alışkanlığımın ve empati yeteneğimin geliştiğini düşünüyorum. kitap da ayırt etmezdim pek merakliydim her şeye.çok faydaliydi..şimdilerde ise bu halime geri dönmek için büyük caba harcıyorum en başta internet sosyal medyayı asgari seviyeye düşürdüm lakin olmuyor çoğu kitap beni sarmiyor. örneğin bugün başladığım kitapta zar zor 20 sf ilerledim. bana ne dedim Tepebaşı' ndaki tinercilerden. hikayeyi hiç de merak etmedim. niye merak etmiyorum acaba? buna bir çözüm bulmalı. korelen düzenlj kitap okuma aışkanlığımı geri kazanmaliyim. muhtemelen ilgilendiğim konular değişti. neyse bugünlük uykusuzla kendimi kandırayim bari.
kitap kurdu olmak akabinde şişe dibi gözlük kullanmaktır. Bazı istisnalar hariç..
Olmak isteyipde olamadığım şey. Bir kitabı kısa sürede bitirip diğerine geçmek.
yazları olmaya çalıştığım, kışları yanından bile geçemediğimdir.
bu kadar okuyup da dersleri verememek de ayrı bir başarıdır bir kurt için.
mutsuz olmaktır.
ben kitapları olupta mutlu olan tanımıyorum.
-çok melankolik oldu lan, yakalıp bi' sigara.
kızılacaktır elbet yazdığıma ama kitap okumak için yeterlilik sertifikası verilmeli bana göre. allahın beyinsiz, insanlıktan nasibini alamamış karakterlerinin kitap okuyup, çarpık zihniyetlerini düzgün bir dille ifade etmeleri üzerine yandaşları varolmuş, cümle içlerine serpiştirerek türkçeye sonradan sıkıştırılmış ve normalde kullanılmayan kelimeleri de kullanmaları üzerine "okumuş, görmüş çünkü ne dediğini anlamıyoruz" görüntüsüne sahip olmalarına sebep oluyor. evet böyle oluyor. benim ağlamaktan okuyamadığım kitabı adam okuyor seri seri, sonra karşıma çıkıp üstünün başının markasından, "ülkem insanları keehmmküüümm çok cahiller yauuu" gibi çözüme yönelik olmayan fikirlerinden bahsediyor. kitap kurdu olmak kitap okumak kelime dağarcığını geliştirir, kitabı okumak ruhu.

not: atarlandım biliyorum. fırsatını bulmuşken kustum resmen. özür dilerim.
eski kitapların kokusuna müptela olmaktır. altını çizmeyecek olsan bile kitabı elde kalemle okumaktır. kitaplarını deli gibi saklamak, kıskanmak, sadece sırlarını açabileceğin kişilere okutmaktır.
her kitapta farklı dünyalarda farklı kişiler olmaktır.
oldukçe eğlenceli bir yaşama sahip olmaktır. her kitapta yeni bir dünya bulabilmektir.
can sıkıntısız bir hayatı garantilemektir.
her an için ideal bir kitap bulunmaktadır.
kitap okumayı boş zaman aktivitesi olarak görmeyen insanın yaptığı iş.
mutluluğu garantilemektir.
12. sınıfta ygs zımbırtısını kazanamayıp 1 sene daha dersanelerde sürünmenize neden olan eylem.
izlemektense okumayı tercih edenlerin durumudur. çok okuduğunuz için bazen anne babanızdan azar işitebileceğiniz durumdur.

baba: oğlum ne var şu kitaplarda bırak da şu arabayı al bi yıka gel hadi.

saatler sonra..

baba: lan sen hala kitap mı okuyon?
türkiye gibi bir ülkede kitap kurdu olmak, her zaman önemlidir. çünkü türkiye'de kitap okuma oranı çok düşük olduğu için kitap kurdu olan kişi, zaten diğerlerinden farklı olduğunu her şekilde belli edecektir. onun için kitap kurdu olmak ve kitap okumak iyidir efendim.
herkese nasip olmayan hede. * kitap kurdu olmak;

-özgüveni güçlendirir.
-düzgün ve güzel cümleler kurmamızı sağlar.
-eğitir.
-bilinçlendirir.
-insana sorgulatmayı öğretir.
-beyin jimnastiği yaptırır.
-kendine yetmeyi öğretir.
-sorumluluk sahibi olmayı aşılar.
-dünya görüşümüzü geliştirir.
-fikir sahibi olarak zikir sahibi olmamızı sağlar.
-empati kurdurur.

bla bla blaaaa...

ama en önemlisi insana insan olduğunu hatırlatır. kitap candır, baldır.
insanın ortalama yaşamı boyunca maksimum okuyabileceği kitap sayısı 3000 dir.
elma kurdu olmaktan evladır.
Düşünmenizi sağlar, okuyan insan her zaman bir adım öndedir.
insan ruhunu müthiş donatan bir durumdur. çünkü bilgi aklın bileğ taşıdır. kitapların harika bir dünyası vardır kuşatır sizi. bir süre sonra bir enerji olur kitaplarla aranızda bir süre sonra bu enerji ile bir kitabı eline alır ve içinde size yarayacak bir şey olup olmadığını garip bir biçimde hisseder ve okumak için heyecan duyarsınız.