bugün

"o nasıl söz abim, allah gecinden versin, ömrün uzun olsun... daha çok görüşeceğiz..."
dedim, "sanmıyorum çocuğum. öztürk abinizi bu dünyada ziyadesiyle s.ktiniz. bundan sonra ancak ahirette görüşürüz. alayınıza öpajjj... hakkınızı helal edin."

zafer algöz - haşırt dı bilekbord

öztürk serengilin bir anısı.

rahmetle..
Bilinçli egonun bütün yapabileceği istekleri ifade etmektir, bunlar daha sonra egonun çok az denetlediği ve hiç anlamadığı güçler tarafından yerine getirilir.
A.huxley.
"Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!"

mustafa kemal atatürk - nutuk.
"ikimizin de saçları ağarıncaya dek benimle yaşamak istediğini söylerdin.Bensiz nasıl ölüp gidersin?"

Bir Çift Ayakkabı- Sunay Akın
"işte karşı karşıyasın. Haydi bakalım. Söyle söyleyeceğini. De diyeceğini. Dinler de. Tatlı tatlı dinler de. Sevgiden söz aç. Ne çıkar; o seni anlarsa değil, sen onu anlarsan bir şeyler olacak.

(…)

Birdenbire bulunduğumuz odanın kapısı açılıverdi. içeriye rüzgâr girdi. Soğukla beraber yapraklarını dökmüş bir ağaç girdi. Ağacın arkasından duman, dumanın arkasından bir kuş, kuşun arkasından bir bulut girdi.”

“Yılan Uykusu - Sait Faik Abasıyanık"
Umutsuzluk susar. Kaldı ki susmak bile, eğer gözler konuşuyorsa bir anlam taşır.
"eskimo: tanrı ve günahlarından haberim olmasaydı, cehenneme gidecek miydim?
keşiş: hayır.
eskimo: o halde neden söyledin?"(s.57) -annie dillard

(bkz: afili lugat)
hepimiz tanrının parçalarıysak eğer ben en sevmediği parçası olmalıyım Maria. bütün bu olan bitenlerin hiç birini hak etmedim.
"inancı unut" dedi Chiang tekrar tekrar. "Uçmak için inanca ihtiyacın yok, sadece uçmayı anlaman yeterli. Hadi tekrar dene..."

Richard Bach - Martı Jonathan Livingston
görsel

Edit: bizim sorunumuz bu işte.
koıay değildir; uğruna herşeyinizi verdiğiniz insana yabancı gibi bakmak. boris ivan
bütün dünya için bir hiç olabilirsin ama bir kişi için bir dünyasın sen..

g.g. marquez
Afrika'ya ilaç göndermeye karar vermiştik. Fakat hepsinin üzerinde tok karnına yazıyordu...

Charles bukowski.
"insanları genel anlamda seviyorum ama kimseye tahammülüm yok."
Tutunamayanlar-Oğuz atay
"Yaşamak kesinlikle doğadan başka bir şeyi olmak istemek değil mi? Yaşamak değerlendirmeyi, seçim yapmayı, haksız olmayı, farklı olmayı istemek değil mi?"
iyinin ve kötünün ötesinde.
Biriktirir biriktirir dururdum içimde.
Sanki bir gün biri gelip tamamlayacakmış gibi...
Bizi birleştirmeyi vaat eden teknoloji bile bizi birbirimizden ayırıyor. Artık her birimiz tüm dünyayla elektronik bağlantı içindeyiz ama aslında son derece yalnızız.
" birden içini bir yere, bir şeye geç kaldığı duygusu kapladı. yirmi sekiz yaşındaydı, tedirgindi. "

(bkz: aylak adam)
bu kitabı sahibinden çalan veya ödünç alıp iade etmeyen...
işte o kişiye inme insin, kavrulup kalsın bütün organları...
kitap kurtları kemirsin içinde ne var ne yoksa, ölmeyen o kurt adına. ve o kişi nihayet gittiğinde son cezasına, cehennemin ateşleri tutsun onu, sonsuza dek.
barcelona'daki san pedro manastırı'ndaki ortaçağ'dan kalma bir el yazmasındaki beddua.

(amin)

(bkz: allison hoover bartlett)
(bkz: kitapları fazla seven adam)

önedit: baslangici isik hizinda akan kitaptan alintidir. geri kalani da ayni hizdaysa sanirim birkac gune degerlendirme editi yaparim.
Buz gibi bir odada, üstümde incecik bir çarşaf , yapayalnız yatıyorum. Çok üşüyorum...Neden kimse örtmüyor beni? Karanlık burası...

gelecekten bir kitap alıntısı.
görsel

Açlık, zorluk ve hayal kırıklığı hayatın değişmez yasalarıydı.
Hayvan çiftliği/ george orwell
görsel
Mutluluğu yakalamak için, mutluluğu kaçıran tercihler yaparız.

Aklından bir sayı tut.
"Hayatta yalnız kalmanın esas olduğunu kabul edemiyor musunuz? Bütün yakınlaşmalar, bütün birleşmeler yalancıdır. insanlar ancak muayyen bir hadde kadar birbirlerine sokulabilirler, üst taraflarını uydururlar; ve günün birinde hatalarını anlayımca yeislerinden her şeyi bırakıp kaçarlar."

Kürk mantolu madonna/sabahattin ali
güncel Önemli Başlıklar