bugün

mortal kombat a bulunan bayan bir karakter.
mortal kombat 2 filminde liu kang'in sevgilisini oynayan karakter.
mortal kombat adlı oyunda savaşırken çelik yelpazeler kullanan bayan karakter. kendisi edenia'nın prensesidir, hava saldırılarında oldukça iyidir, rüzgar saldırısıyla rakibini bir süre sersemletir. en büyük düşmanı melina adlı başka bir bayan karakterdir, bir çok mortal kombat oyununda melina'yla olan rekabetini görüyoruz. Ana hikaye'ye göre kendisini özet geçersek, başta shao khanın üvey kızı ve en iyi süikastçisi olarak biliniyor. Turnuva esnasında Raiden tarafından gerçeği görmesi sağlanıyor ve Raiden'nın ekibine katılıyor. Annesi Sindel'ın yükselişi sırasında bir çok savaşçı ile birlikte öldürüldü. Ancak Quan Chi tarafından tekrar diriltildi ve yeraltı dünyasının en amansız savaşçılarından biri oldu Quan Chi'nin ölümüyle Shinnok'un yükselişine yardım etti. Shinnok Cassie Cage tarafından durdurulduktan sonra artık önünde kimse kalmadığı için Neatherealm'in Kara imparatoriçesi oldu muhtemelen yeni oyun'da ana kötü olacak. Kitana Mortal Kombat X ile zirve yapmıştır.
mortal kombat 2de oyuna girmiş shao kahn tarafıldan sen benim kızımsın diye kandırılmış bayan dövüşçü. shang tsung denen bi büyücü tarafından barakaya benzeyen dişleri ile mileena die bir kız yaratılmıştır baş düşmanlardır. filmde liu kangin sevgilsini oynasada gerçek hikayede ermacın endinginde karısı olur ermacın.
(bkz: ilik)
Mk9'daki en efektif kullandığım karakterdir.
Zaten bir bu birde kung lao ile dövüşüyorum.
Raiden işinide çözersem tamamdır.