bugün

asıl bu düşünce de olanlar enayidir. kitap okumanın tadını almamış geri kafalıların ortaya attığı safsata dır.
Adam tek başına kamuspotu. Okumazsaniz benim gibi olursunuz diyor resmen.
Kitaba verilen paranın enayilik olduğunu düşünecek kadar aptal olmaktan iyidir.
Benimdir fakat şöyle bir durum vardır ki verdiğim paranın on katına değecek kadar mutlu oluyorsam buradaki enayi ben değilim.

Kitap okuyan zeki kesim anladı.
En keyif verici enayilik. Aklında bir kitap yoksa aşkla bakıyorsun kapağına özetlerine. Heyecanla seçip alıyorsun başına isteğe göre tarih atıyorsun. Özenle dikkatle okuyup canlı gibi değer veriyorsun koruyorsun biriktiriyorsun. Ve herkese de hediye edilmez o kitap.
Çul çaputa verilecek para kitaplara elbette verilir. Angutça bir başlık olsa da kütüphane konusuna katılıyorum. Yüzlerce kitap kitaplıkta okunmayı bekliyor ve kitapseverlik istifçiliğe evriliyorsa durum biraz tehlikeli demektir.

evde okunmamış kitaplarla dolu koca bir kitaplık olmasındansa kütüphaneleri kullanmak çok daha samimi ve güzel; bir de kitap fiyatlarının astronomikliği eklenince daha bir güzel geliyor.

Youtube' da bir kıza denk geldim, yüz küsur kitap sipariş etmiş onları tanıtıyordu ve kanalına girdiğimde peş peşe bir ton kitap satın alma videosuyla karşılaştım. Videolar arasında bir ay dahi yoktu, şöyle bir göz atınca zaten Türkçeyi katlediş biçimi ve satın aldığı kitapların çok kitap okuyan birine göre okurluğa giriş tadında yapıtlar olması her şeyi gözler önüne seriyordu.

Bezdim bu gösteriş çağından.
dasdasdasdasdasd. diyerek girmek istiyorum olaya. neden mi?

ulan hayatımda o kadar çok enayi yerine koyuldum ki anlatamam yani. sırtımdan bıçaklayan mı, borç takan mı, sevgilime yamuk yapan mı, bile bile enayi durumuna kendimi düşürmem mi daha aklınıza ne gelirse.

yalnız bunca yıl kitaba para verdiğim için hiç enayi durumuna düşmedim. açıkçası tanım gerekirse mümkünatı olmayan durumdur. çünkü ne ben sana anlatabilirim arkadaşım o kitapların bendeki değerini ne de sen anlarsın.
Hayatında okuduğu tek kitap Ayşe tatilde olan insan beyanı.
Tabi sigaraya para vermek de bi mahsur yok, sen verme lan ayı.
Kitap okumanın değerini gösteren başlık. Başlık "olmak" ile bitiyor, adamın yaptığı tanımsa "adamdır" ile.
Kitabın, beynin ve zekanın bi gıdası olduğunu bilmeyen tipik ergen.
sigaraya, içkiye para verecek kadar enayi olmak yerine kitaba para verecek kadar enayi olmayı tercih etmektir.
Hayatın anlamını kaçıracak kadar enayi olmaktır.
akıllara don't feed the troll sözünü getirmiş olay.
Kitap okumaktan hoşlanmayan enayilerin açtığı bir başlıktır.