bugün

sevilmeyen, merak edilmeyen, istenmeyen bir insan olmaktır.

kişinin hayat damarlarını bir bir keser bu durum. hiçliğe götürür. sevgiyi tatmadığı için hırçınlaşır. kaybedecek bir şeyi yoktur ve kötü olur.

bir kötü gördüğünüzde hiç adama suç atmayın bu yüzden. sevgiyi tatmamış adamın iyi olması beklenemez.

kötü bir olaydır efendim.
yalnız kalmış insandır, özlenilecek hiç birşey yapmamıştır. özlenmeyi haketmemiştir.
eğer o kişiyi kimse özlemiyorsa onun da pek umrunda değildir. umrunda olsa hatırda kalacak kendini aratacak bir şeyler bırakırdı zaten ardında.
pekte tınlamayan insan cinsidir. özlenilmek istese kendini gitmelere mahkum etmezdi. bu yüzden memnundur hayatından.
(bkz: buyrun benim)
kimseyi özlemeyen bir insan olmak aynı zamanda.
kimsenin aramadığı hep arayan kişidir.
aynı zamanda her önüne gelene ağlayıp sızlayan, herkesi dost sanan, yüreğini açan saf bir insan olmaktır kanımca.
ya da tam tersi huysuz mu huysuz, kırıcı mı kırıcı, saçma bir kişilik taşıdığından dolayı dışlanmaktır.
aslına bakarsanız zordur ama, genel olarak sizi kimsenin özlemediğini düşünürken sizi özleyen illa ki bir şeyler vardır.

sizi hiç bırakıp gitmeyen güneş gibi mesela. her gün merak eder, tekrar doğar sizi görmek için.
ibrahim tenekeci dizelerini akla getirir.

rabbim sen olmasan
kimin aklına gelirim ben...
hayatta değişiklik yapılması gerçeğini göz önüne serer.
sanırım herkesin bi dönem benim her gün yaşadığım durumdur. ulan okula gelmedik bi merak edin mınakoyim siz gelmeseniz ben arıyorum ama, bu çocuk iyi mi napıo ne ediyo kaç gündür haber alamadınız bi sorun ulan bi sorun.
(bkz: yalnız insan)
kötü sonuçlar doğurur, intihara meyil falan. lakin iyi tarafından bakarsan her daim kafan rahattır kimseyi düşünmezsin çünkü bi noktada özlenmek sorumluluk getirir.
ölünce kıymete binecek olan insandır, veya kanser filan olursa.
hayatın kendisine sürekli pislik muamelesi yaptığı insandır. ayrıca eğer hayat o insanı önemsemiyorsa o insan da hayatı önemsemez. sonuç olarak (bkz: çok da fifi)
aşağılık bir böcek gibi hissettiren durum.

-canım çok sıkkın;şu facebooku kapatiyim de dikkat çekiyim biraz.arayan olur belki.

günler sonra....
-facebooku açiyim bari,sıkıldım.
(ve bu olayı kimse farketmemiştir)
işte özgürlük bu.
intiharı gerektirir.
bazen hisseder gibi olduğum ama mutlaka birinin beni çekip çıkardığı durumdur.
(bkz: evlerden ırak)
kendinizi yalnız, mutsuz ve çaresiz hissettiğiniz zamanlarda yanınızda kimsenin olmadığını fark ettiğinizde içinizde duyduğunuz duygudur.

söyle bir etrafınıza bakar ve kimselerin olmadığını görürsünüz. yalnızsınızdır. günlerdir telefonunuz bile çalmamıştır. size sarılacak 'seni çok özledim' diyen bir sesi duymaya hasret kalmışsınızdır. sizi çevrenizde içinde bulunduğunuz karamsar durumdan kurtaracak insanların olmadığını anladığınızda kimse için bir şey ifade etmediğinizi düşünürsünüz.