bugün

Katildigim onermedir , sosyal platformlarin zaman kaybi ,gereksiz dezonformasyon amaci gudulen, uyduruk, sevisgen yapilar oldugunu dusunmekteyim ,ozel hayatin tarumarligi da cabasi..
önce halkın eğitim sistemi düzeltilsin, eğitim verilsin. maddi durumu iyileştirilsin.

ulan çingene mahallesindeki fakir çocuk siker mi senin kimyanı? ona ne?
gerekli yada gereksız kişiye göre değisecek durumdur yalnız meselenın hala twıtter kapatma oldugunu sananlar var ya cok yazık cok.
tartışılması gereken asıl konudan uzaklaşan deforme amaçlı söylem.

bir tane twit atmışlığım yok, hiç de sevmem ama yeri geldi ülkede en büyük haber kaynağı oldu. olmasa da farketmez, olay twitter'in ne olduğu ne boka yaradığı zaman öldürdüğü falan da değil zaten. ben twitter olmasa da o haberleri bir yerden bulurum ama bugün bu yasağa en çok karşı çıkanların başındayım. çünkü bu bir twitter ne işe yarar durumu değil. bu bir pislikleri kapatma, ulaşılamamaz hale getirme bu bir diktadır. buna karşı çıkmak yerine zaten gereksizdi diyen maldır.

yine hatırlatmakta fayda var.

(bkz: sarı öküz hikayesi)
Kimisine göre gereksiz kimisine göre iyi burda önemli olan birinin oözgürlüğünü kisitlaman kesinlikle yanlış bir uygulama ve gündemi değiştirmeye yönelik bir adım.
gereksiz birinin söylemidir...
elinden alınan özgürlükların farkında olmayan, klasik andavallı söylemi.yazık
twitter gerekli veya gereksiz bunu tartışmak kimsenin haddine düşmez. twitterı gereksiz bulanlar kullanmaz. şahsen adam gibi kullanmışlığım yoktur fakat şöyle de bir gerçek vardır ki günümüzde medya tamamen iktidara hizmet ederken tüm türkiyenin neredeyse tek haber kaynağı oldu twitter. unutulmaması gereken tek bir nokta var "twitter kapatıldı çünkü iktidarın müdahale edemediği tek medya twitterdı"

gereksiz gören girmeme özgürlüğüne sahiptir fakat gereksiz görüp bir başkasını vakit öldürüyor ithamında bulunma hakkına sahip değildir.

(bkz: zamanlama çok manidar)
mesele internet özgürlüğüdür, twitter değil.
yolsuzlukların konuşulmasına engel olduğunu göremeyen mal oğlu mal beyanı.
türkiye'de demokrasinin özetidir. Gereksizse kapatın gitsin.

alman rahipin söylediği gibi herkesi götürdüklerinde ses çıkarmadık, sıra bize geldiğinde etrafımızda sesini çıkartacak kimse kalmamıştı.

twitter kullanmıyorum ama çok tepkiliyim. Yarın sıra senin sitelerine, değerlerine de gelirse halk böyle koyun olsun ister misin ? Bizim milletimize ne oldu böyle...
Kimse kusura bakmasın ama kimseyi de zorla tutmuyorlardı orda.