1. 1.
  iki arkadaş spora başlamıştır ve aralarında konuşur:

  -benim adonis söyle şişti...
  +benim adonise şu lazım bu lazım.

  Konuşmalara anlam veremeyen 3. Arkadaş:

  ×kim ulan bu adonis!
  2 ... efsane komutan
 2. 2.
  Adonis, laleli de bir azize.
  3 ... frekans
 3. 3.
  kac para ulen bu adonis ile ayni serzenistir.

  + kac para ulen bir adonis he kac para?
  - uzme kendini aslan gibi adamsin.
  + nasil uzmem! adonisim yok, hatunlar bana bakmiii.
  3 ... merhaba ben on birinci nesil
 4. 4.
  Adonis, Yunan mitolojisine göre Afrodit'in aşık olduğu ölümlüdür

  Suriye kralının kızı Myrrha, Afrodit'e yeterli derecede tapınmadığı için Afrodit tarafından cezalandırılır ve kıza asla baş edemeyeceği bir baba arzusu verir. Dadısının yardımıyla babası ile 7 gün 7 gece beraber olur (bazı kaynaklarda 40 gün 40 gece olarak geçer). Babası son gece birlikte olduğu kişinin kızı olduğunun farkına varır ve onu öldürmek ister. Tanrılar kıza acıyarak onu mersin ağacına dönüştürürler. Ağacın gövdesinden 9 ay sonra ölümlülerin en güzeli olan Adonis dünyaya gelir.

  Afrodit görür görmez ona aşık olur ve onu saklaması için Persephone'ye verir. Persephone de delikanlıya vurulmuştur ve onu geri vermek istemez. iki tanrıça arasında kavga çıkar. Zeus araya girer ve Adonis'in 6 ay Afrodit'in, 6 ay Persephone'nin yanında kalmasına karar verir. Adonis yeraltına indiğinde yaz biter, kış başlar; yeryüzüne çıktığında toprakların bereketi tekrar gelir ve ilkbahar olur. Adonis avlanırken bir yaban domuzunun saldırısına uğrayarak ölür. Onun ölümünden kendine pay çıkaran Afrodit, Zeus'tan onu geri getirmesini ister.

  Buna çok üzülen Afrodit güzelliğini kaybetmeye başlayınca tanrılar Olimpos Dağı'nın zirvesinde toplanırlar ve Adonis'e yeniden can verirler. Adonis can bulduğunda hava ısınmış, çiçekler açmaya başlamıştır. Bu nedenle, Adonis çiçekli ve güzel baharın temsilcisidir.(wikipedia)
  ... haydangelenkadin
 5. 5.
  Boşverin beyler boş işler.

  Yaşasın kassız erkeklerin onurlu mücadelesi.
  2 ... uygunsuzkedi
 6. 6.
  Afrodit'in tokmakçısı.
  2 ... ecevit mavisi