bugün

Evet. Conor mcgregor 'u yıkan khabib diyor ki, her ormanın bir kralı olur seni davet ediyorum müsabakaya.

Floyd cevap olarak diyor ki khabib bana meydan okumuş'! hadi şu vegası yeniden yıkalım!!

Khabib diyor ki vegasta olmaz vegas bana para vermiyor.

Bu bir şaka mı gerçek mi bilmiyorum. Ama eğer ufc dövüşürlerse khabib oyuncak gibi oynar. Ama boks yapacaklarsa sadece floyd ilk rounddan portakal suyu gibi sıkar.

https://www.instagram.com...t&igshid=tsog6ewespid

görsel
Sözlük bu maça ne diyor acaba? Khabib keşke bunu yapmasaydı. Adam boksör. Ona yenilirse floydun kariyeri yükselir. Kendisininki zarar görür.
floyd teklifi kabul etmiş. khabib mabip ama floyd conor'a benzemez. zaten conor paspas olmuştu maçta. floyd çakar diyorum.
mayweather döver bunu daha da iflah olmaz o saaten sonra.
bu sefer sert kayaya çarptı.adam yaptığı 50 maçıda kazanmış.
khabib daha çok boğuşma ve güreş ile rakiplerine üstünlük sağlıyor. rakiplerini yerde iyice yoruyor. defalarca yumrukluyor. eziyor suratlarını. fakat buna rağmen bazı maçları kararla bitiyor. k.o. veya t.k.o. olmuyor.

barboza'yla maçını izleyin. tartışmasız çok üstündü rakibine karşı. adamı bitirdi, mahvetti tam anlamıyla. ki barboza da iyi bir dövüşçü. ground skilleri de gelişmiş olmasına rağmen khabib'e dayanamadı. bu yönden khabib'in hakkını vermek gerekir. amma velakin khabib o maçı kararla kazandı.
al iaquinta maçını da izleyin. iaquinta'nın maçtan sonra suratı tanınmaz haldeydi. ama pes ettiremedi. maç kararla bitti.
so khabib'in öldürücü bir yumruğu yok.
mesela conor'ın en öne çıkan özelliği sol yumruğu. yakalarsa yatırabilir. ama khabib'de böyle bir özellik yok.

sadece yumrukların kullanıldığı bi maçta da khabib'in mayweather gibi yenilgisiz bir boksöre üstünlük kurabileceğini sanmıyorum. takedown'ları olmadan ne yapabilir soru işareti.

conor ve floyd'un maçında floyd maçın sonlarına doğru kondüsyonu biten conor'ı parçalamıştı. khabib'in iyi bir kondüsyonu var ve floyd 41 yaşında. ikisinin de birbirini nakavt edeceğini düşünmesem de floyd'u bi adım önde görüyorum.

eğer gerçekleşirse yüksek ihtimalle kararla biter. ayrıca yatırım tavsiyesidir.
Kim yenerse yensin (büyük ihtimalle boks olacağından Floyd alır) para kazanmak için yapılan şov dövüşünden ileri gitmeyecek bir karşılaşma olur. Sonucun para dışında ikisinede ne bir getirisi olur, nede götürüsü kariyer açısından.
Ama eğer boks maçı olur ve Habib alırsa, habibe getirisi olabilir. Nede olsa habibi herkes boksör olarak zayıf görüyor.
maç ringde yapılırsa floyd kafeste yapılırsa khabib alır. aksi bir senaryo düşünülemez. khabib boks konusunda conor kadar dirençli değil. umarım böyle bir maç olmaz da kariyerine leke sürmez.
khabib yenilmezliğini sürdürür.