bugün

aslında çok eğlenceli olan ama günah olduğu için yapılamayan herşeydir.bazen insanın tamamını bir arada yapası gelir. mesela:
alkol aldıktan sonra zina yaparken ot içip; cami duvarına işeyip yere düşen ekmeği almadan imama parmak atmak gibi.
yoktur, hedonist taşağım sağolsun.
her şeyi kapsayan durumdur. günah olmasaydı ibadet olmazdı, dolayısıyla pandik atılabilecek bir imam da olmazdı.
icinden geldigi gibi, istedigin zaman istedigin seyi yapabilmek.
gunah korkusu olmadan, millet ne der kaygisi yasamadan.
günah olmasaydı zaten yapmak istemezdin. Nefsin hoşuna gitmesi bu yüzden. Günah oldugunu bilerek iradesini kullanmak er kişinin işi. Senin tercihin, senin kararın.
Dedikodu.
black label yudumlamak.
coca cola içmek.*
"efes pilsen" keşke günah olmasaydı mesela.
Günahlar insana fiziken veya manevi açıdan zarar verirler. bu yüzden, "keşke günah olmasaydı" denilen bir şey olamaz. en azından inançlı bir insan bunu söyleyemez. şüphesiz ki Allah, insan için en doğru ve hayırlı olanı bilendir.
sevmek. isyankar oldum. bitirdin beni prmeyensesim.

http://www.youtube.com/watch?v=7jY_UFu7YuE
bütün günahlardır. bütün günahlar insanın içten içe yapmak istediği şeylerdir. allah insanı böyle yaratmıştır.
bir gün sinirlenirsin, etrafı rastgele kurşun yağmuruna tutmak istersin, başka bir gün intihar etmek istersin, başka bir gün sokakta bir kız görürsün tanışıp sevişmek istersin, başka bir gün ah ulan şimdi bir rakı-balık iyi gider dersin.

ama allah insana bu isteklerinin hepsini engelleyecek gücü de vermiştir. bu yüzden kimsenin allah'a isyan etme hakkı yoktur.
insanın yaşadığı her pişmanlığın suçu yine insana aittir.

biraz destansı bir fetva oldu. ama durum bu.
alkol almak. dedikodu yapmak. küfür etmek. açık saçık giyinmek. dekolte vermek. adam öldürmek. iftira atmak. kişinin anasını bile sikmek.
dövme yaptırmak.
Ot içmek falan demişler de ottur gunahi yoktur demiş bi hocaefendi o sayılmaz, uyandırayım.
kesinlikle alkoldür. başka hiçbir bokta gözüm yok. dünyayı daha çekilebilir kılıyordu amına koduğumun sıvısı.
nefes almamak.
keşke diyebileceğin her şey günahtır, imtihan olması için birinci sebepte budur zaten. nefsinin arzulamadığı bir şeyi yapmanın günah olmasında bir mantık gözlenemez çünkü.
Sex drugs and rockn roll dur.
ya iki tane salak içip içip saçmaladı diye alkolün günah olması da neyse hadi gece gece günaha girmeyelim..
Intihar etmek. Ah günah olmasa 30 kere intihar etmistim şimdiye. Ama gel gör ki allah askiyla yanip tutusuyorum, olmuyor.
Dedikodu ağız tadıyla yapılmıyor peh.illa yüzüne karşı söyleyebilceğim kelimeler seçmem gerekiyor.
(bkz: intihar etmek ve birisini öldürmek)
damacana ile meşveret.
Adam öldürmek, kesin dexter'a bağlamıştım şimdiye...
güncel Önemli Başlıklar