bugün

kişinin bireysel hatalarını yaptığına pişman olması ile söylenen sözlerdir. aynı zamanda toplumsal hatalar içinde sölenebilir.
mutlu bir çift.
tam iki sene önce bugün anneannesini kaybeden bir insan için onu ziyarete daha çok gitmemiş olmaktır. o hep kızına sizi sormuştur ama sizin hep bir yerlerde bir şeyler yapmanız gerekmiştir. gidememişsinizdir, fırsat olmamıştır...*
geçmişine baktığında yaşayamamış oldukların, geleceğini düşündüğünde ise yaşamayı düşlediklerin.
her gunun tatil olmasi.
sinavsiz bir okul hayati.
temiz bir ogrenci evi.
iyi yemek yapan, kate austin'e benzeyen ev arkadasi.
yaz okuluna kalmamak.
(bkz: keşke vatanı karış karış satmasalardı)
edit'ül hakayık:keşke bana bu eksiyi vermeseydin.
keşke savcılık; akpye angaje olmuş bir makam olamasaydıda millete yararlı ,atatürkcü ve bu vatan toprağına sevdalı olan insanlara bu işkenceyi yapmasaydı.
keşke küresel ısınma ya yol açan ülkeler su sorunu yaşadaydı.
keşke kanada da fok ları uçları çivili sopalarla beynine vurmak yoluyla öldüren insanların kafasına kafasına aynı sopayla vurabilseydim.
keşke kurtuluş savaşında bende yer alabilseydim.
keşke abd size demokrasi getiricem sizi daha özgür bir ülke yapıcam vaadleriyle ordan oraya katliam, gözyaşı ve kan taşımasıydı.
keşke türkiye cumhuriyeti devleti ekonomik ve siyasi olarak dışa bağımlı olmasaydı.
keşke liv tyler sevgilim olsaydı.
kişinin içinde bulunduğu durumdan daha iyisini istemeye yeltendiğinde söylenir.
somalili korsanların küçük hafızın gemiciğini ele geçirmesi.
Keşke zamanında ermenileri, rumlari, kürtleri, sırpları falan asimile etseydik de bugün bu cirkeflerle ugrasmasaydik.
Emin olmadan açılmasaydım denen hadise.