bugün

bugün minibüste zorunluluktan dinlediğim bir şarkıda geçen söz. izmirli kızlarımıza cevap hakkı doğmuştur bence. şöyle ki şarkı boyunca sallanıyo ballanıyo allanıyo bana cilve yapıyo manasında sözler söylüyo, arada da kesin izmirli diyor. bu şarkıyı yazan adamın amacına anlayamamakla beraber tam da sopalık olduğuna kanaat getirdim.
edit: ayrıca bu şarkıyı bilen varsa yazsın da bu dangalağın kim olduğunu öğrenelim.
berkayın izmirli adlı şarksıında asena erkin için kullandığı söz öbeği. açarsak kaşar anlamına gelmektedir.
Son zamanlarda dinlediğim en saçma şarkı: "yangınlar yanıyor".
çiğdemistân'ın bakın biz farklıyız hülooooğ diye gövde gösterisi yaptığı yeni bir reklam aracı. he amk he sizde gevrek deniyor ha çok süpersiniz amk.
sakallar portekizli, müzisyenler jamaikalı, motor italyalı, mimari yunanistanlı, kızın kaşlar adanalı; ama gel gelelim kesin izmirlidir. amı varsa kesin izmirlidir. hatta izmirin erkeklerinin bile amı varmış. hıhı evet.
Şahsen Izmirli hanımlara bu şarkı tam bir hakaret diye dÜŞÜnÜyorum. "Sallanıyo, allanıyo, ballanıyo" kelimelerini yapıştırdıktan sonra da "kesin izmirli" diyor. Dikkatinizi çekerim "kesin" izmirli. Bir de bu Şarkıyı iltifat olarak kabul edenler var, mal mısınız? Sanırım hafif olarak tabir edilmeyi seviyor bu Şahıslar.

Not: izmirli değilim.
Hadi Gel De Çıkma Yoldan

Hadi Gel De Yum Gözünü

Daha Şimdi Esti Buradan

Gönlümün Çöpsüz Üzümü

Hain Rüzgar Savurdukça Savuruyor

Eteklerini Öyle Güzel Yürüyor Ki Zilli

Kesin izmirli

Bir O Yana Bir Bu Yana

Sallanıyor Ben Baktıkça Allanıyor

inadına, inadına Bağlanıyor

Yangınlar Yanıyor, Yangınlar Yakıyor..

Sözleri olan şarkı...

(bkz: izmirli kızlar şikayetçi)
Caner erkinin eşi asena erkine ithafen yazılmistir.

Hem izmirli hem de avm olaylarını bilmeyen yok.
izmirli falan demesine rağmen klibinin Atina'da çekildiği şarkı.