bugün

özgüveni olan insandır. kusurlarıyla uğraşacağına onları olduğu gibi kabul eden insandır.
bir türlü kilolarından kurtulamayan, sempatik ve şirin obez insanın, " bükemediğin eli öpeceksin " felsefesiyle kendisine karşı ılımlı bir şekilde yaklaşması durumu.
reel olarak yapılabilmesi durumunda, mutlak başarı ve mutluluğu getirebilcek ruh hali.
kendine fazlasıyla güvenen insandır.. diğerlerinin hakkındaki olumsuz söylediği şeyleri takmaz bile.. dünya kendi etrafında döner gibi davranır.. tahminen ya yay burcudur ya da aslan..*
sonuç olarak tahammül edilmesi zor sahıslardır.
(bkz: hiç küsmedim ki)
(bkz: göbekli olmak)
kendini, benliğini bilen insandır.
toplumun saptırılmış normlarından bağımsız, inandığı yolda güvenle yürümeye devam eden cesur insandır.
kendine güvenen, artılarnı ve eksilerini bilen insandır.
hayatta bir adım ileriye gidemeyecek insandır..
yoktur böyle insanlar. hangimiz kendimizle barışığız ki?herkes biraz da olsa kendinden nefret eder.
bu kişiler hayata karşı da barışık olup hayattan zevk almasını bilen insanlardır.
eleştiriyi kaldırabilen, dinlerken karşısındakinin sözünü kesmeyen, en önemlisi de başkalarının hayatını değil, kendi hayatını bilinçli olarak kuran insandır. eleştirilere kulak vermekle eleştirileri kabullenmek arasındaki ince çizgiyi terketmez, özgür tercihleriyle hayatını şekillendirir, hatalarının sorumluluğunu üstlenmekten kaçınmaz.
kusurlu bir yanını kabullenmiş, eleştirilerden etkilenmeyen, hayattan keyif alan kişilerdir.
eğer kendiyle barışık insanlarla kavgalı ise çok farklı bir boyutta ki insandır. ben böyle mutluyum.
imrenilesi insandır.
iç sesi ile dış sesinin, aynı dili konuştuğu insandır.
(bkz: kedisiyle barışık insan)
kendi içinde iç huzuru yakalayıp,aynı zamanda etrafına da huzur veren insandır.
mukemmel insandir. Mukemmel insan diye bir sey olmaz diyoruz ya var. Bu insanlar hickimseye rahatsizlik vermezler daha da katildiklari ortamlari duzenlerler, toplarlar manevi acidan.
kendisiyle ilgili yapilan esprilere katila katila gulen insandir.
Benimdir. Kendimle antlaşma imzalamayı düşünüyorum. Eğer kendime kötü davranırsan cezalandırılmayı isteyeceğim.
Barışıksa özgüven konusunda da sğlamdır . Bir insan kendi içinde herşeyi ve her güzelliği yakalmştır .
tüm dalga geçmelere ya da etrafındaki insanların fiziki özelliklerine karşı tespitler yapmasına rağmen hepsini kabullenmesi ve kendini çok iyi tanıyan insan tipi etrafınızdaki böyle insanlarla arkadaşlık kurun çünkü zarar gelme ihtimali insan a benzeyenlerden daha azdır.
Ben kendimle çok barışığım. Neden? Salak mısın? Ben kendimle hiç barışık değilim mesela, ben kendimle sürekli kavga ederim. Niye barışık olayım ki? Barışık olursam ilerleme olmaz. Ben kendimle kavga edeceğim ki biraz daha iyisini yapayım, bir adım daha ileri gideyim.