bugün

yüce türk devletinin polislerden birisidir işte. 23 nisan kutlu olsun!
Yargılamadan önce düşünülmesi gereken bir konudur.Durum bu noktaya geldiğine göre tek taraflı düşünülmemelidir.'Hırsızın hiç mi suçu yok' sözünün hatırlanması gerekmektedir.
bugün taş atan yarın roketatar.
olay son derece üzücü, dayak yiyen çocuk kesinlikle suçludur, ailesi suçludur, onun orada olmasının sorumluları asıl suçludur fakat polisin tepkisi bu olmamalıydı. 14 yaşında bir çocuk. hepimiz çocuk olduk hatalar yaptık, yetişkin olunca hatalarımıza devam ettik ve insan var oldukça hata olacaktır. yanlış yanlışla düzeltilmemeli.

çocuğun üstü başı kalitesizlikten dökülüyordu, hayatında belki 1 kitap bile okumamıştır, belki okuma yazması bile yok, dünyadan haberi yok, ailesinden çevresinden sevgi ve ilgi görmemiş, çevresinde onu dinleyen tek kişi yok bu psikolojideki bir çocuk.

o polis oraya orantısız şiddet uygulaması için gönderilmedi, yasaların uygulanması için gönderildi böyle çürük yumurtalar polis teşkilatından atılmalıdır ki gereği yapılmıştır.
konuyla ilgili kimsenin dikkat etmediği bir ba$ka hususu merak ettim ben;

madem kahramanlarımız çocuk ve polis sormak istiyorum:

-bir çocuk (sktiredin annesini babasını) durduk yerde ne gibi bir sebeple polise ta$ atar?
-yada bir polis durduk yerde neden bir çocuğa elindeki tüfek dipçiği ile vurur?

lan hümanist geçinen çakma özgürlük sevdalısı polis dü$manları size soruyorum?

polis çocuğun topunu mu kesti de o piç kurusu polisi ta$ladı. evine zorla girip anasının, karde$inin ırzına mı geçti ki ta$ı kapıp polisin üzerine yürüdü. polis zaten mahalle arkada$ı, kankası değil mi? o hakkı* rahatlıkla kendinde buluyor.

bunu bi sorsanıza kendinize bakalım nasıl bi cevap veriyorsunuz.

siz salt polis üniforması ta$ıyor diye birine insan olmanın, insan doğasının temel kanunlarından biri sayılan kendini savunma güdüsünü çok görenler. heeey size diyorum.

bi söyleyin allah a$kına yolda gördüğünüz ve elinde sopa atan birine durduk yerde ta$ atmak gelir mi içinizden. çocuk büyük farketmez ta$ attığınız anda o adamın o sopayı sırtınızda kırma ihtimali olduğunu bilerek ta$ atar mısınız durduk yerde?

sistemmi$, kuralsızlıkmı$ bunlar hikâye. o değil de çocuğun üzerinden bir de pkk sempatizanlığı yapanlar türedi. bunları da gördük.

zihniyet gayet basit. polis mi, her türlü haksızdır. tabi amnskiym polis çiçek dağıttı, $eker verdi, top oynadı, okul zamanı kitap defter dağıttı o çocuklara. o zaman kimse görmedi. sike sike yapmak zorundaydı çünkü polis. o zaman bir tebrik yollamadığınız polise o kitap defter $eker verdiği çocuk ta$ atınca gerin çarmıha.

yuh denir sadece bu zihniyete.

bir de bu tarz olaylar ülke içerisinde hep aynı bölgelerde cereyan ediyor bilmem dikkat eden oldu mu?
eline sağlık polisidir, en az bir maaş ikramiyeyi hak etmiştir. orda dövülen çocuk değil, onu oraya gönderen bölücü zihniyettir.
herkes 14 yaşında ne kadar bilinçsiz bir çocuk olduğunu hatırlasın bakalım. ben o yaşımda sapanla kuş vurmayı bırakmıştım sadece zevk için duvara dizdiğimiz şişeleri sapan ile kırmaya çalışırdım. canlılara zarar vermemem gerektiği bilincini çoktan edinmiştim. bu yaşta taş atan yarın öbür gün roketatar
(bkz: 30 cm lik alete pipi demek)
türk polisi'nden pek hazetmesem de "helal olsun" dedirtmiştir bana. evet fena faşistim, acaip insan hakları düşmanıyım, ama pkk lehine gösteri yapan herhangi bir şeyin kafası kırıldı mı mutlu oluyor muyum? gayet.
(bkz: polise taş atmak/#5095864)
üniformaya tapmaya bayılıyorum.
bu polise de bayıldım.

söyle bakalım polis durduk yerde neden vursun çocuğa?

mesela geçen senelerde polis, taksimdeki olaylarda kafede oturan bir adamı hiç sebepsiz tokatlamamıştı değil mi? hem de eşini yanında.
tabi siz hatırlamazsınız.
mesela polis hiç sebepsiz sorgudaki adamı neden öldürsün? neden sandalyeden düştü desin?
elbet bir sebebi vardır.
panzerin altına alarak bir çocuğu neden ezsin? bir sebebi vardır.
polis neden rüşvet alsın? neden çorba parası diye diye koca lokanta sahibi olsun?

hırsızın hiç mi suçu yok? var tabi. polis yaptıysa bir sebebi vardır.

kendini savunma güdüsünü sevdiğim etkisiz hale getirmiyor.
bunun manası nedir biliyor musun ?
etkisiz hale getirmiyor, döverek zevk alıyor. kendini tatmin ediyor.

bunları söyledik sempatizan oluruz şimdi.
çünkü bu ülkeyi sevmek de sizin tekelinizde.
çocuğu böyle bir eyleme yönlendiren ebeveynlerin cezalandırılması gerekir. polis ise görev sorumluluğunu aşmıştır.hukuk sisteminde polisin suçluyu cezalandırmak hakkı yoktur. avrupaya kötü bir örnek olmuştur.
insanlıktan nasibini almamış, tüm hiddetini bir çocuktan çıkaracak kadar aciz sözde(!) güvenlik görevlisi. bu zihniyeti , şiddeti savunan insancıklar da var ne yazık ki. ağızlarından salyalar akarak bu şiddeti tvlerden izleyen, zihinsel mastürbasyon yapan yüzbinlerin yaşadığını düşündükçe türkiye adına üzülmemek elde değil. yazıklar olsun.
http://www.milliyet.com.t...te=24.04.2009&b=Polis dipcigiyle yaralanan Seyfinin durumu iyi

aaa bakın, asker de çocuğa geçmiş olsun diyor. oysa ne güzel keşke öldürseydi entryleri giriliyordu. yabancıdan düşmana giden yol çok kısaymış. bunu asker de fark etmiş. aferin.

tanım: yaralı çocuğu ziyaret eden askere bakıp da çok şey öğrenmesi gereken polistir.
o taşı attırana gücü yetmeyen, sadece taş atan maşaya* güc gösterisi yapabilen aciz polistir.
dtpnin başkanı, büyük halk insanı(!) ahmet türk tarafından "hesabının akpden sorulacağı" söylenen çocuktur*.

şahsi fikrimdir ki devletin acizliğini gözler önüne sermiştir ilgili polis kişisi. halbuki devlet bu tip olaylarda kullanılan çocukları alsa ve yurtlarında bakımlarını, eğitimlerini üstlense... ellerinden o taşı alıp da kalem kağıt verse. kimbilir belki şairler, ressamlar, devlet adamları çıkacaktır içlerinden. ancak; öncelikle yurtlarda belli normları yakalamak, belli bir kalite seviyesine getirebilmek lazım o yurtları ki çocukların kaçmak isteyeceği yerler olmasın. falan filan...

aksi takdirde bir vali çıkıp "olaylara karışan çocukların ailelerinin yeşil kartlarını iptal ederim haaa" der ve hükümet de oy korkusu ile paralel olarak "olur mu canım öyle şey" gibi bir tepki verir. falan filan...

polis ile ilgili de çok şey söylemek mümkün aslında ama (bkz: türk polisine dolaylı yoldan hakaret etmek).
Öncelikle belirtmek isterimki hatalı,hatalı demeyelim çünkü bilerek yapıldığı açık.Her zamanki gibi sözlükte ki faşist damarı kabartmak için güzel bir başlık var karşımızda."Kendisine taş atan çocuğu..."Nedense her şeye tek taraflı bakmaya hazır güruh bu olayada doğal olarak tek yanlı bakıyor.Çünkü bilmiyorlar;bu çocukların yeri geldiklerin de keyfi olarak sokaktan toplatılıp karakollar da dövüldüklerini...Çünkü bilmiyorlar;bir çocuk ne için taş atma ihtiyacın da bulunur.Tabi bazı hazır ve basit cevaplar var;kullanılıyorlar...Peki efendim neden ülkede başka çocuklar kullanılamıyor da bu çocuklar kullanılabiliyor.Aslında burada "kullanılıyor" kelimesi tamamen yanlış.Çünkü ellerine taş alan bir çok çocuğun tartışmasız ciğeri yanıyor ve bölgedeki inkar politikasından çok çekiyor.Kaldıki gelecekte ki tek siyasi iradelerinin de hukuk dışı saldırılarla siyaset arenasından çıkarılmaya çalışılması,belki de bardağı taşıran son damla...Ne yapabilir ki bu çocuk eline taş almaktan başka.Sanki eline taş almayan abilerine,ablalarına çok demokratik davranılıyor.(DTP operasyonu)Şimdi bu çocuğa,üstünde bir koruma bulunmayan küçücük çocuğa,üstünde zırh ve elinde ağır bir silahla;dipçiklemenin,öldüresiye dövmenin neresi yiğitlik?O değilde neresi "terör" ile mücadele?
sözlükte ne kadar eli sopalı adamları destekleyen, sorunlara yüzeysel bakan, daha ne diyeceğimi bilemediğim yazarların varlığını bana gösterterek, uludağsözlük hakkındaki görüşlerimi pekiştirmemi sağlayan olay. hiç ayar vermeye filan kalkışmayın, gevelemeyin lafı. ulan bu kadar basitmi, dövülen 7,8 yaşındaki bir çocuk, sizin hiç mi içiniz acımadı o çocuk tüfek darbelerini yerken. bu nası bi körlüktür.
hakliyken haksiz duruma kendini dusuren polistir.dtp ve yandaslarina afili bir koz verdigi gerçegini ne ceza alirsa alsin degistiremeyecek polistir..bugunun tas atan veleti yarinin eli silahli teroristi olabilir mantigini dusunsekte bir çocuga boyle "buyuk" bir yanlis yapmasi affedilemez.
aslinda içinde ki kini bir çocuktan almistir diye de dusunulebilir..onca mehmetçigimiz genç çocuklar can verirken bu olayi allayip budaklayip gundeme getirilmesi insanlik ayibidir..
pekala bu polisin hakli oldugunu gostermez..ama ailelerde çocuklarina sahip çiksin..ne olur olmaz."o çocugun basina koskoca tas gelseydi yandaslari tarafindan ne kadar gundem olabilir di?" Sorusunuda akla getirmiyor degil hani...
işinize gelmeyince polis şiddet yanlisi olur, rüşvet yer. ama götünüz sıkışınca da nerde bu polis diye bağirsiniz. güney doğu da polis çocukların eylemlerde bulunmaması için bir takım çalışmalar yapmakta çocuklara doğruyu anlatmak için çabalamaktadır. lakin başarisiz olmalari çok doğaldır bir çocuğu iyi niyetli polis amca mi yoksa anne baba mi ikna edebilir. cevap basit.
36 yıl emniyete hizmet vermiş bir polis çocuğu olarak eklemek isterim. biz çok gördük çok duyduk bu lafları polis sadece sizin kendi şahsınıza ve malvarliğiza verilen zararda işini yapmalıdır. polis insan değildir çünkü çektiği sıkıntıyı sadece aileleri bilir sizler de laf olsun torba dolsun tarzi cümlelerle devam edersiniz. devam da edin bi sıkıntım yok. işalla sizin de işiniz düşmez polise...
aynı zamanda başka bir çocuk tarafından taşlanan polistir.
ne çocuk orada olmalıydı, ne de polis o hatayı yapmalıydı. 2 yanlış bir doğruyu götürdü.
kocaman bir afferini hakeden polistir. o çocuklar sonuçta ailesinde gördüklerini dışarı daha cesur ve korkusuz bir şekilde, sonucunda ne olacağını düşünmeden yansıtabiliyorlar. bu da şunu göstermektedir ki öyle bir ailede bu düşünceyle yetişen bir insanın komalık olması az bile. keşke ölseymiş de bir tanesinden kurtulsaymış şu güzel ülkem. sadece bir çocuk hastanelik oldu diye polise kızanlar yüzeysel düşünmezlerse anlarlar. bu hastanelik olan çocuk eğer polis onu etkisiz hale getirmeseydi büyüdüğünde yaptığı şeyden dolayı pişman olacak mıydı sanıyorsunuz? ben size cevabını vereyim. eli silah tutacak yaşa geldiğinde dağlara çıkacaktı. hoş değişen bir şey yok yine çıkacak o ayrı. hem yaşı kaç olursa olsun sen kim oluyorsun da o kutsal görevdeki bir polise taş atıyorsun? biz hiç böyle yetişmedik. daha küçücük çocukken, 14 yaşında bile değilken, bir polis gördük mü ona saygı duyardık.

edit: imlâ, vs.
o çocukların devlet tarafından eğitilmesi gerektiğini önerenlere sormak istiyoruz: şimdiye kadar eğitilenler noldu? dtp de milletvekili... ve her geçen gün bu sayede güçlenerek amaçlarına biraz daha yaklaşıyorlar. gerçekten bu ülkeye faydası dokunanlar bir elin parmaklarını geçmiyor malesef.
kafası karışık polistir. yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal.

çocuğu dövdüğü için suçlu mu? evet suçlu. başkaları tarafından kışkırtılmış bi çocuğu cezalandırmak adına bu kadar vahşi bi davranış, koruma görevinde olan biri için kabullenilmeyecek bi durum. kaldı ki bunu sivilin yapması bile acı verici. onlar bizim bebelerimizi öldürmedi mi diyeceksiniz. haklısınız, ama onlar gibi davranarak, haklı oldumuzu nasıl gösterebiliriz. türkler zaten hep böyle deyip devam edeceklerdir. onlara sevgi gösterin pıtırcıklar demek değil bu ama sakin düşünmek lazım. o çocuk dağa çıkmak için haklı görecek kendini şimdi. alayına diyecek geberin türkler.bizim bebelerimizi öldürmek için alacak eline, kafasında dipcik izleri bırakan silahı.

keşke kafasına değil poposuna vursaymış,annesinin azarladığı bi çocuk gibi.
hakkında yapılan yorumlar belki de polisin kendisinden daha dehşet vericidir. arkadaşım, anlamıyorsan bir daha anlatayım:
devletin görevi vatandaşı korumaktır, vatandaşa saldırmak değildir. bu seçeneklerden ikincisiyle iştigal olduğu zaman devlet, varlık nedenini, meşruiyetini yitirir. başına bir şey geldiği zaman mecburen polisten yardım isteyen birisi, hortumcu süleyman'ı falan da mı savunmak zorunda?
bu işin çocukların eğitimiyle bir ilgisi olduğunu, eğitimle ağaçların yaşken kesilip, ihtiyaca uygun boylarda kereste hâline getirilebileceğine inananlar ise hiç mi kürt sorununun tarihine göz atmamış yahu? eğitimle insanları yola getirmeye çalışacağınıza, faili meçhuller için, köy yakmalar için bir özür dilenmesini teşvik etsenize, en azından bir yararınız dokunur.
duygularına hakim olamamış, elleri öpülesi polistir.
polisi çocuğa, çocuğu polise küsterenlerin esefle hayıflandığı durum.
güncel Önemli Başlıklar