bugün

Adem Yarıcı'nın acılı annesi konuştu: Parasızlıktan, açlıktan çocuğum gitti, kendini yaktı. Boyacıydı. iş bulamadı. Üç çocuğu vardı. Ciğerim, Erdoğan'ım, seni alnından öperim yavrum. Daima başımızın üzerinde kalasın. Çok memnun oluruz eğer bize yardım edersen, Erdoğan'ım, yavrum.

Kaynak: https://twitter.com/gazet.../1226140318858346496?s=20
Yardım ederse.
Stockholm sendromu.
Soma'da maden kazasından sonra gene akp'nin birinci çıkması gibi olay. Insanımızda gerçekten neden-sonuç çıkarımı yapacak akıl mi yok yoksa " giden gitti biz kendimizi kurtaralım " moduna mı giriyorlar insan düşünüyor.
bu dönem yaşananlar yarın sosyoloji kitaplarında okutulacak, hakkında tezler yazılacak. gerçekten insan söyleyecek laf bulamıyor.
Diyecek fazla bir şey yok, ama ağzımdan bir laf çıkacaktı da... Neyse, boşuna günaha girmeye gerek olmadığını düşünüyorum.

Yalnızca şunu diyebilirim: Allah akıl, fikir versin.
Adamın biri kendini yakmış. Bünün Akp ile ne alakası var? Erdoğan mı tutmuş bidonu? çomarlıkla suçladığınız tayyipçilerden daha fazla çomarsınız.

şu ülke beton Kemalistlerden ve tayyipçilerden kurtulmadıkça huzur yok.
Arkadaşlar kınamayın yokluğun dibi dedikleri olay..
"Oğlum ölsün yeter ki saraydakiler sağ olsun mantığı."

Bu ne ya. Akıl fikir ihsan eyle rabbim.
1 torba kömür 1 torba makarna ve çaya seve seve oyunu verir maalesef her mitingde elleri patlayana kadar alkışlar. işsizlik, umutsuzluk, çocuklarının sefalet içinde büyüdüğünü izlemek olayın üzücü yanı ama işin gerçek yüzünü de görmemezlikten gelemeyiz.
acılı ve zavallı bir kadın. her türlü tenkitten muaftır. allah sabır versin.
Acıyla gülümseten anne teşekkürüdür.

Nedenini, niçinini, soru sormayı, sorgulamayı, düşünmeyi unutmuş birçok insandan biridir.
Oğlu kendini yakmıştır ve buna kader der. Evet sadece kader...

Kelimelerin kifayetsiz kaldığı an budur!
Eğitim eğitim diye kıçımızı yırtma sebebimiz de budur işte!
Capiş?!

Allah hem sabır yanısıra da fikir ihsan eylesin, ne diyelim?!
oglunun son fotograflarına bakmasını tavsiye ettigim annedir.
sedyede otururken hafif yanmış ama fiziki durumu iyi görünüyordu.
nasıl oldu da öldü?
Videoyu izledim.
Ölümüne ailesinin üzüldüğüne gerçekten zerre kadar inanmıyorum.
Kör ölür, badem gözlü olur.
Çok üzüldüğüm durumdur
Adam sesini yaşarken duyuramamış
akpye tepki olarak kendini yakmış
Anası akpye teşekkür ediyor
Çok garip. Bir dümen var burda.
Anne filan değildir. Lümpenlerin bizim bildiğimiz anlamda annesi, babası, çocuğu filan olmaz...

"insan" tanımına ise sadece biyolojik açıdan uyarlar.
sosyal adaletli bir toplum yerine bir grubun insafına bırakılan bir toplum.
oğlu hayattayken kendini yakacak kadar zor durumdaydılar, şimdi oğluda gitti, ne kadar zor durumdalarki oğlunun kendini öldürmesine sebep olan sistemi yaratandan yardım istemek zorunda.
bu yazdıklarım gerçek olması büyük bir ihtimal, tanımasamda kişileri.
biraraya gelip 3,5 yardım edelim hala kadın aynı şeyi söylüyorsa o zaman kınamamızı yapalım, öbür türlü yargılamak çok korkunç.

eskiden herkesçe dile getirilirdi, bugün ise korkudan söyliyemiyoruz.

nerede lan bu devlet?
Bu ülkede “yaşlı sorunu” var...
Boyacı Oğlu Parasızlıktan işsizlikten açlıktan bunalıma girmiş kendini yakmış. Galiba Hastane yolunda kalp krizinden vefat etmiş. Geride 3 tane çocuk kalmış ne desin ki kadıncağız, sonuçta ana. Acısını yutmuş geride kalanları düşünüyor. Yaşlı kadın, Neticede isyan etmemiş yine de şükrediyor haline. ibretlik. Yardım eli uzatılması için birinin ölmesi gerekiyormuş demekki..

Başımızdakiler sağolsunlar..! Mazallah. Sonra geridekilere kim bakar? Rahatça ölebiliriz o halde..
kadına yetkili makamın ulaşıp etkilediğine inanıyorum. çünkü durduk yere teşekkür etmez.
Yazılmış ama siz çomarlara tekrar hatırlatalım, evet sanki Adamın üzerine benzin bidonunu Sayın Erdoğan Döküp çakmağı da yakmış, oğlum iyi misiniz siz? Bırakın sayın Erdoğan’ı hangi ülke lideri bir vatandaşının bu şekilde ölmesini ister? sonuçta adam kişisel özgürlüğünü kullanıp böyle bir girişimde bulunmuş, sonra yok efendim bu ülkede özgürlük yokmuş, bakın insanlar kişisel özgürlüklerini bu şekilde kullanıp sayın başkanımızın aleyhinde kara propaganda yapılmasına bile neden olabiliyorlar, yok efendim sayın Erdoğan diktatörmüş, siktirin gidin çomarlar.